fbpx
A password will be e-mailed to you.

Organizator serii poinformował, że sezon 2020 Mistrzostw Świata Super Enduro nie zostanie wznowiony. Mistrzem Świata został aktualny lider klasyfikacji punktowej, Billy Bolt. 

Z przyczyn oczywistych finałowa runda Mistrzostw Świata Super Enduro, która miała odbyć się na początku marca w Łodzi, została odwołana. Początkowo informowano o możliwości przeniesienia terminu, ale ostatecznie organizator serii zrezygnował i potwierdził zakończenie sezonu.

W związku z przedwczesnym zakończeniem, po niezwykle dobrym sezonie mistrzem świata został Billy Bolt z przewagą 18 punktów nad drugim Tadkiem Błażusiakiem. Chociaż sezon nie został ukończony, to cieszy fakt że Taddy nadal potrafi pojechać szybko i walczyć o najwyższe stopnie podium. Trzymamy kciuki, aby w 2021 Nowotarżanin dysponował taką samą formą i również wskoczył na podium, ale w wymiarze pełnego sezonu.

Emil Juszczak w pierwszej dziesiątce!

Sezon 2020 był również doskonałą okazją do obejrzenia wielkiego powrotu po kontuzji – po roku absencji, do ścigania powrócił Jonny Walker i zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej ze 192 punktami na koncie. Na czwartym miejscu sklasyfikowany został Alfredo Gomez. Pierwszą dziesiątkę w klasie Prestige zamnął Emil Juszczak, która uzbierał w tym sezonie 63. punkty i jest to bardzo obiecujący wynik przed kolejnym sezonem!

 

KOMENTARZE