fbpx
A password will be e-mailed to you.

Już w ten weekend startuje kolejny sezon Mistrzostw Świata w Motocrossie. Na starcie zabraknie Herlingsa, więc to idealna okazja dla Antonio Cairoliego.

Po zimowej przerwie, najlepsi zawodnicy na świecie wracają do walki w motocrossowych Mistrzostwach Świata  już w ten weekend podczas MXGP Argentyny! Na starcie zabraknie broniącego tytułu w królewskiej klasie Jeffrey’a Herlingsa, więc to będzie idealna okazja dla Antonio Cairoliego na rozpoczęcie szarży po upragniony, 10-ty tytuł Mistrza.

Zespół Red Bull KTM gotowy na MXGP19!

Tony Cairoli jest zaledwie krok od wyrównania rekordu Stefana Evertsa, który jako jedyny zawodnik w historii zdobył aż 10 tytułów w MŚ! Sycylijczyk ma na swoim koncie już 9 mistrzostw i przed wymarzoną dyszką ostatnio powstrzymał go Jeffrey Herlings. Tym razem zabraknie go na starcie z powodu kontuzji stopy, której nabawił się w styczniu, więc Cairoli ma szansę zbudować sobie przewagę.

To nie będzie jednak łatwe, bo na liście startowej nie brakuje szybkich nazwisk i ambitnych zawodników, którzy również marzą o tytule. W końcu Gautier Paulin, Clement Desalle, Arminas Jasikonis, Tim Gajser, czy Glenn Coldenhoff nie zamierzają złożyć broni.

Start MXGP

Jeffrey Herlings do walki najprawdopodobniej wróci na drugą rundę w Wielkiej Brytanii. Z doświadczenia wiem, że nawet z tak ciężkim startem i stratą punków, Herlingsa i tak nie można wykluczać z walki o tytuł.

KOMENTARZE