fbpx
A password will be e-mailed to you.

W Łodzi obecnie ruszyło głosowanie w sprawie Budżetu Obywatelskiego. Głosujemy od 19 do 27 września.

Łódzcy motocykliści (m.in. z Forum Łódzkich Motocyklistów) zgłosili wniosek do projektu Budżetu Obywatelskiego na 2016 rok pt. „Bezpieczne miejsca postojowe dla motocykli”. Wniosek jest pod numerem L0146.

Chcemy, aby wzorem wielu miast Europy, w Łodzi powstały także miejsca postojowe dedykowane motocyklistom. Każde miejsce postojowe będzie przeznaczone dla 3 – 4 motocykli i zostanie wyposażone w stojak, do którego można przypiąć motocykl. Dzięki temu jednoślad będzie bezpieczny. Pomysł zakłada, że motocykliści nie będą musieli parkować w Centrum Łodzi równolegle, a prostopadle lub na skos przez co zostanie więcej miejsca dla kierowców samochodów osobowych. Wniosek dotyczy 9 miejsc w ścisłym Centrum Łodzi przy ul. Piotrkowskiej.

Dodatkowo, zwróciliśmy się do łódzkich uczelni oraz kilku firm zarządzających biurowcami – o stworzenie takich miejsc na ich terenach. Otrzymaliśmy już pozytywną odpowiedź od Politechniki Łódzkiej – takie miejsca powstaną Łódź staje się miastem przyjaznym motocyklistom. Po wiosennej akcji z udostępnieniem motocyklistom buspasów jest to kolejny motocyklowy projekt. Liczymy na sukces

Zapraszamy też na profil Facebook poświęcony akcji.

KOMENTARZE