fbpx
A password will be e-mailed to you.

Odcinek specjalny padł łupem Axela Dutrie. Drugi był bardzo szybki w tym roku Sebastien Souday. Francuz powiększył swoją przewagę nad konkurentami, ale i Rafał Sonik umocnił swoją pozycję wicelidera. Pod nieobecność Ignacio Casale, który odpadł z rywalizacji pierwszego dnia maratonu, lider Pucharu Świata musi już tylko dotrzeć do mety, by zapisać na swoim koncie pokaźną […]

Odcinek specjalny padł łupem Axela Dutrie. Drugi był bardzo szybki w tym roku Sebastien Souday. Francuz powiększył swoją przewagę nad konkurentami, ale i Rafał Sonik umocnił swoją pozycję wicelidera. Pod nieobecność Ignacio Casale, który odpadł z rywalizacji pierwszego dnia maratonu, lider Pucharu Świata musi już tylko dotrzeć do mety, by zapisać na swoim koncie pokaźną zaliczkę przed pozostałymi dwiema rundami cyklu (w Chile i Maroku).

„Sardynia prędzej czy później musi pokazać pazur. Tak było dziś, bo trasa okazała się nie tylko długa, ale i wymagająca. Co więcej w drugi dzień maratonu zaczęły pojawiać się różne mniejsze i większe usterki. Mnie na początku odkręciło się siedzenie. Wydawało się, że to nic poważnego, a jednak potem okazało się, że luźny jest cały bak. Śruby się nie odkręciły, ale zerwały, dlatego przed startem, a potem na odcinku i tankowaniu, z pomocą Kamila Wiśniewskiego zamocowałem go na tyle, by możliwa była jazda” – relacjonował swoje przygody Rafał Sonik.

To nie był jednak jedyny problem obrońcy trofeum. „Na ostatnim fragmencie etapu miałem coś w wewnątrz gogli i podczas jazdy po głazach, szyba przekłamywała obraz. Nie mogłem utrzymać optymalnej prędkości. Mimo to nie mam powodów do narzekania, bo jestem drugi w klasyfikacji, a może być już tylko lepiej” – powiedział z szerokim uśmiechem quadowiec.

Trzeci wynik dnia odnotował Kamil Wiśniewski. Polak wywalczył wysoką lokatę pomimo czasu, jaki poświęcił na pomoc Rafałowi Sonikowi, oraz kilku błędów nawigacyjnych. Tym samym o dwie minuty wyprzedził swojego bardziej doświadczonego kolegę.

We wtorek zawodników czeka ostatnia próba, licząca w sumie 240 km trasy na zachód od Arbatax. W tym właśnie mieście, wieczorną porą odbędzie się uroczyste zakończenie i ceremonia wręczenia nagród.

4 etap (SS7):

1. Axel Doutrie (FRA) 3:53.30

2. Sebastien Souday (FRA) + 1.54

3. Kamil Wiśniewski (POL) + 23.27

4. Rafał Sonik (POL) + 25.21

Klasyfikacja rajdu:

1. Sebastien Souday (FRA) 12:34.41

2. Rafał Sonik (POL) +47.12

3. Axel Dutrie (FRA) +1:22.16

4. Kamil Wiśniewski (POL) +1:32.30

KOMENTARZE

Nie ma więcej wpisów