fbpx
A password will be e-mailed to you.

Ferie zimowe, czas odpoczynku relaksu oraz dobrej zabawy. Poza tym okres ferii to wzmożony ruch na drogach. Dla zwiększenia bezpieczeństwa na drogach pojawiły się dodatkowe patrole policji, które sprawdzają czy w trakcie wycieczki, poruszamy się sprawnym autem i czy  pasażerowie na tylnych siedzeniach są przewożeni zgodnie z przepisami.

Na drogach w najbliższych dniach należy spodziewać się zwiększonego ruchu pojazdów i częstszych kontroli policji. Wzmożony ruch związany jest nie tylko z wyjazdami na ferie, ale również z powrotami. Zimowe „wakacje” kończą województwa:  kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie, z kolei w województwach: dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim ferie dopiero się rozpoczynają.

Wzmożone kontrole policji

Przypominamy, że podczas prowadzonych działań „Bezpieczne ferie” policjanci zawracają szczególną uwagę na sposób przewożenia dzieci zarówno w autobusach, jak i w samochodach osobowych, a także na stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia bagażu, czas pracy kierowców (w przypadku przewozów autobusowych). Sprawdzają również stan trzeźwości kierujących i reagują na każde zachowanie niezgodne z prawem.

– Czytamy na stronie policja.pl

Wyjeżdżając na zimową przerwę pamiętajmy, aby przed wyjazdem sprawdzić dowód rejestracyjny i upewnić się, że przegląd oraz ubezpieczenie OC nadal są ważne. Ponadto warto sprawdzić w zaufanym serwisie czy stan techniczny pojazdu nie sprawi w trakcie wycieczki nieplanowanych przygód.

Bezpiecznie i z uśmiechem na buzi!

Poza tym pewnie niektórzy z Was wybiorą się na dłuższe wycieczki swoimi jednośladami – pogoda zdecydowanie w ostatni weekend do tego zachęcała. Pamiętajmy, że jeszcze drogi nie są przygotowane do jazdy motocyklem, a na nawierzchni znajduje się wiele zanieczyszczeń. Poza tym gdzieniegdzie są dziury, które mogą sprawić niemiłą niespodziankę nawet bardzo doświadczonemu jeźdźcowi. Dodatkowo pozostaje fakt, że kierowcy samochodów mogli nieco się odzwyczaić od motocykli na drogach. Weźmy na to wszystko poprawkę i podróżujmy bezpiecznie i z uśmiechem na twarzy. Zarówno podróż na ferie jak i wycieczka motocyklowa mają być czystą przyjemnością.

KOMENTARZE