fbpx
A password will be e-mailed to you.

Salon Yamaha POLand POSITION, działający w kompleksie Liberty Motors w podwarszawskim Piasecznie, dołączył do grona dealerów GYTR Pro Shop. Co to znaczy? Dokładnie tyle, że będzie to jedyne miejsce w Polsce, Czechach i Słowacji, w którym będzie można kupić sportowe, torowe modele Yamahy – R1, R6 i R7 – w wyczynowej specyfikacji GYTR. To ogromne wyróżnienie i owoc ciężkiej pracy załogi salonu. 

GYTR to skrót od Genuine Yamaha Technology Racing. Motocykle oznaczone tym symbolem to rasowe wyścigówki, przygotowane we współpracy z teamami wyścigowymi Yamahy, przy użyciu komponentów od najlepszych dostawców. Krótko mówiąc, są to maszyny, które mogą być wyjęte „prosto z pudełka”, przywiezione na tor i postawione na starcie dowolnego wyścigu. Yamaha po prostu dostrzegła ogromne zmiany, jakie zaszły w sposobie użytkowania motocykli sportowych, których praktycznie nikt już nie kupuje do jazdy po ulicy. Coraz większą popularnością – i słusznie – cieszą się natomiast track daye oraz amatorskie i półamatorskie cykle wyścigowe. Z myślą o ich uczestnikach powstały modele R1, R6 i R7 w specyfikacji GYTR, które niedawno testował dla was Simpson.

Przeczytaj test Yamah R1, R6 i R7 GYTR!

W swoim artykule wspomniał on, że maszyny te będą dostępne w Europie wyłącznie u wybranych dealerów, oznaczonych jako Yamaha GYTR Pro Shop, i że póki co takiego salonu nie będzie w Polsce. Na szczęście są to już nieaktualne informacje, gdyż takim salonem właśnie została podwarszawska Yamaha POLand POSITION!

 

Jeśli więc jesteś fanem torowania, podchodzisz do tego poważnie, a przy tym nie lubisz przypadkowego dłubania i stawiasz na sprawdzone rozwiązania fabryczne – wiesz już, gdzie udać się po nową Yamahę w wersji GYTR. 

 

KOMENTARZE