fbpx
A password will be e-mailed to you.

Silesia Ring otrzymała homologację Polskiego Związku Motorowergo (PZM). Od teraz na śląsku będą mogły być organizowane zawody rangi samochodowe Mistrzostwa Polski! To drugi taki tor w naszym kraju

Silesia Ring to jeden z ciekawszych, obok Toru Poznań torów asfaltowych w Polsce. Tor znajduje się w Kamieniu Śląskim. Nitka mierzy ponad 3,5 kilometra (3636 metrów), a w jej skład wchodzi 9 zakrętów prawych i 6 lewych.

Informacja o uzyskaniu homologacji przez Silesia Ring jest jedną z lepszych informacji w ostatnim czasie. Dzięki poszerzeniu możliwości toru, zyska on na renomie i walnie wpłynie na rozwój polskiego motorsportu. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy i jeszcze większy rozwój, który podobno jest w planach!


„Oficjalna informacja : po 40 latach jesteśmy drugim pełnowymiarowym torem wyścigowym z homologacją Polski Związek Motorowy w Polsce ??? ????

Z dniem 15 lipca 2019 Silesia Ring uzyskała licencję krajową PZM z okresem obowiązywania do dnia 31.12.2020. W przypadku spełnienia przez tor określonych warunków Inspektor ZTiT PZM wnioskować będzie o wydłużenie obowiązywania licencji do 31.12.2022 ?

Raport inspekcji homologacyjnej nakłada na nas obowiązek zainstalowania wydzielenia barierami w 2 miejscach, tablic odległościowych , zabezpieczenia dodatkowe etc. przed pierwszymi zawodami”


źródło: https://www.facebook.com/silesiaring/

KOMENTARZE