fbpx
A password will be e-mailed to you.

Lubelska Moto-Sekcja, która nieprzerwanie od 2009 roku organizuje bezpłatne szkolenia motocyklowe, zakończyła właśnie kolejny intensywny i bardzo udany sezon. Z fachowych porad i możliwości treningu skorzystało 300 motocyklistów, a chętnych było kilka razy więcej. Odbyły się również specjalne szkolenia dla policjantów na motocyklach, dotyczące m.in. techniki prowadzenia pościgów. 

Stowarzyszenie Moto-Sekcja (Motocyklowy Klub Sportowy) jest klubem zrzeszonym w Polskim Związku Motorowym. W swojej wieloletniej działalności uczy jazdy jednośladem oraz propaguje bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Pod okiem wykwalifikowanych, doświadczonych instruktorów motocyklowych (byłych mistrzów Polski i reprezentantów kadry narodowej) od lat szkoli motocyklistów na wszystkich poziomach zaawansowania i niezależnie od wieku, którzy uczestniczą w ruchu drogowym. Szkolenia prowadzone są na obiekcie należącym do WORD Lublin tj. Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy w Lublinie przy ul. Grygowej. Moto-Sekcja organizuje szkolenia komercyjne w kilku stopniach zaawansowania, a także jest prekursorem w dziedzinie bezpłatnych szkoleń dla motocyklistów, które prowadzi od 2009 roku. 

Celem oraz misją działalności Moto-Sekcji jest poprawa bezpieczeństwa motocyklistów i innych uczestników ruchu drogowego poprzez zapobieganie wypadkom i kolizjom,w których bezpośredni udział biorą motocykliści. Ponadto uświadomienie zagrożeń i korzyści wynikających z poruszania się motocyklem w warunkach drogowych występujących w Polsce. Wypadki motocyklowe skutkują konsekwencjami nie tylko dla samego motocyklisty, ale również dla ich rodzin, przyjaciół oraz pracodawców. Między innymi dlatego Moto-Sekcja promuje rozwagę oraz przede wszystkim świadomość wynikającą z zagrożeń panujących w ruchu drogowym. 

Klub współpracuje z takimi instytucjami jak: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Lublin, Polski Związek Motorowy Lublin, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego,Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej oraz Komendy Miejskiej Policji w Lublinie oraz z ośrodkami nauki jazdy z naszego województwa i nie tylko. 

Owocny sezon 2022

W sezonie 2022 Moto-Sekcja zorganizowała pięć bezpłatnych szkoleń dla motocyklistek i motocyklistów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z motocyklami oraz dla tych, którzy nie czują się pewnie podczas jazdy motocyklem. Cykl ten dedykowany jest głównie tym motocyklistom, których nie stać na szkolenia komercyjne. Mają oni szansę doskonalić swoje umiejętności i technikę bezpiecznego poruszania się motocyklem, która jest niezbędna w przemieszczaniu się w ruchu miejskim, turystycznym i codziennym. Zwiększają też umiejętności przewidywania oraz zapobiegania i poprawnego reagowania w sytuacjach ekstremalnych, które często zdarzają się na naszych ulicach.Jedno ze szkoleń poświęcono tylko kobietom-motocyklistkom, których jest na naszych drogach coraz więcej. Niektóre z pań krępują się uczestniczyć w szkoleniach wspólnie z mężczyznami i dlatego była to dla nich okazja, by w komfortowych warunkach odbyć profesjonalne szkolenie. 

Co ciekawe, Moto-Sekcja gruntownie przeszkoliła w tym sezonie również pracujących na motocyklach policjantów z całego województwa lubelskiego. Ćwiczyli oni nie tylko jazdę manewrową, ale też w kontrolowanych warunkach mogli potrenować pościgi. Poniżej zobaczycie film z takiego właśnie szkolenia.

 

Szkolenia z Moto-Sekcją, zarówno bezpłatne, jak i komercyjne, na pewno powrócą w przyszłym sezonie. Wypatrujcie stosownych komunikatów!

 

KOMENTARZE