fbpx
A password will be e-mailed to you.

Ducati zaliczyło 22% wzrost sprzedaży w pierwszym półroczu tego roku. Oczywiście najszybciej z salonów wyjeżdżają motocykle Scrambler.

W sumie właśnie tego się spodziewaliśmy. Nowa rodzina Ducati po prostu musiała odnieść sukces. Motocykle rozchodzą się jak świeże bułki. Scrmablerów sprzedano już 9 000 sztuk. Jest to znacznie więcej niż Monsterów, które tradycyjnie należały do najchętniej kupowanych. Drugie miejsce w rankingach sprzedaży marki zajmuje Multistrada 1200 – 4 700 sztuk. Trzecie przypadło natomiast mniejszemu Monsterowi 821 – 3 700 sztuk. Całkiem nieźle jak na sportowy motocykl sprzedaje się również Panigale. Tych maszyn z salonów na całym świecie wyjechało ponad 3 000 sztuk.

Największym rynkiem zbytu dla marki pozostaje USA. Tam sprzedaż zwiększyła się o 10%. Ducati umacnia też swoją pozycję w Europie. Największe wzrosty firma z Borgo Panigale zanotowała we Włoszech – 51%. Także rynek Hiszpański zachwycił się nowymi maszynami. Tu sprzedaż podwyższyła się o 38%. Wzrosty odnotowano również w: Wielkiej Brytanii – 36%, Niemczech – 24% i Francji – 23%.

Jeżeli taki trend utrzyma się do końca roku Ducati będzie mogło pochwalić się kolejnym rekordem sprzedaży.

KOMENTARZE