fbpx
A password will be e-mailed to you.

W drugiej połowie lipca, w swoją kolejną podróż ruszy motocyklista oraz autor wielu tekstów publikowanych na łamach Świata Motocykli – Tobiasz Kukieła. Trasa mierzy ponad 10 tysięcy kilometrów.

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj – to chyba najlepsze wezwanie do wyprawy motocyklowej.


REKLAMA

Powyższa sentencja rozwiewa wszelkie pytania o motywację do podejmowania takich wyzwań. Na trasie wyprawy, która została nazwana ”Samopas przez Kaukaz„ znajdą się: Ukraina, Rosja, Gruzja (Czeczenia, Osetia północna, Abchazja), Turcja, Armenia, Kurdystan (Irak), Bułgaria oraz Rumunia.

Przed Tobiaszem ambitna trasa, dużo off-roadowych przepraw i spotkań z ciekawymi ludźmi. Wyprawa wiedzie przez góry. Podczas gruzińskiego etapu, motocyklista wspólnie z polskimi podróżnikami, jadącymi na Kaukaz autostopem, będą próbować zdobyć Elbrus, górę wchodzącą (według niektórych) w skład tzw. Korony Ziemi jako najwyższy szczyt Europy (zależnie od przyjętych granic kontynentu).

Ciekawostką jest fakt, iż Tobiasz będzie próbował zdobyć ten pięciotysięcznik w ubraniu motocyklowym Modeki – Ventura GT! O wadach i zaletach tego zestawu będziecie mogli poczytać w ekstremalnym teście odzieży, tuż po zakończeniu projektu ”Samopas przez Kaukaz„.

Cała wyprawa, od wyjazdu do powrotu, zostanie udokumentowana filmem. Podróżnik będzie wyposażony w kamerę ręczną oraz kamerę Extreme na kasku. Dokładna trasa, poza wymienionymi krajami, nie jest znana. Chodzi o to, aby w wyprawie była jak największa porcja przygody, a adrenalina nie spadała nawet na chwilę.

Projekt ”Samopas przez Kaukaz„ startuje 20 lipca z Zelowa.


REKLAMAREKLAMA


Data końcowa będzie znana po prostu w dzień powrotu. Tymczasem zapraszamy na oficjalną stronę wyprawy: http://www.facebook.com/spkaukaz. Obserwujcie, dopingujcie i trzymajcie kciuki za powodzenie eskapady. Pamiętajcie, my też w tym maczamy palce!

Świat Motocykli objął wyprawę Tobiasza Kukieły patronatem medialnym.

Publikacja: Świat Motocykli 7/2013

KOMENTARZE


REKLAMA