fbpx
A password will be e-mailed to you.

Preparaty z linii S100 biją rekordy w rankingach środków do czyszczenia motocykli i odzieży motocyklowej. Zawdzięczają to doskonałej jakość i wysokiej wydajności.

Marka S100 stworzyła linię znakomitych i innowacyjnych produktów (ma ponad 40 patentów). W ofercie znajdują się zarówno preparaty o uniwersalnym zastosowaniu, jak i dedykowane konkretnym produktom, np. kaskom, skórom i rękawicom. Wszystkie są bardzo wysoko oceniane, zarówno przez użytkowników, jak i specjalistów.  Do wyboru są spraye, żele i balsamy, środki czyszczące, pielęgnujące i konserwujące – wszystkie najwyższej klasy.

Pielęgnacja skóry

Skóra jest powszechnie stosowana w produkcji odzieży motocyklowej. Jest wytrzymała, dzięki czemu zapewnia bezpieczeństwo motocykliście, a jednocześnie pochłania i oddaje wilgoć. Szczególnie odporne na tarcie (a jednocześnie miękkie i elastyczne) są skóry bydlęca, kangurza i kozia. Odpowiednio pielęgnowane zachowają na długo swoje właściwości. Przy czyszczeniu skórzanej odzieży motocyklowej świetnie sprawdza się S100 Leder Reiniger. Wystarczy spryskać skórę, odczekać 2 minuty, a potem wytrzeć miękką gąbką. Potem należy zastosować środek pielęgnujący S100 Leder Pflege/Leather Care Matt, który chroni przed wilgocią. Następnie warto natłuścić skórę S100 Leder Balsam/Leather Balm, dzięki któremu skóra zachowa miękkość i elastyczność. Odzież skórzaną można także zaimpregnować S100 Impragnier Spray. Wszystkie te środki można stosować bez obawy o uszkodzenie membran.

Pranie odzieży z membraną

Pranie kurtki z membraną nie jest tak trudne, jak się wydaje, o ile tylko zastosujemy się do kilku zasad. Najpierw trzeba usunąć wszystkie ruchome elementy, takie jak ochraniacze czy przedmioty z kieszeni. Potem należy zamknąć rzepy, kieszenie i zamki od wentylacji. Dostosowujemy program prania i temperaturę do wskazówek umieszczonych na wszywce (zwykle jest to program do prania ręcznego w temperaturze maks. 30˚C). Pamiętajmy, że odzieży z membraną nie wolno wirować! Pozostaje nam jeszcze dobór odpowiedniego środka do prania. S100 Funktions Washmittel/Technical Fabric & Letaher Wash skutecznie wyczyści zewnętrzną powierzchnię odzieży, jak i membranę, dodatkowo ją konserwując.

Potem wystarczy rozwiesić ubranie w przewiewnym i nienasłonecznionym miejscu, żeby wyschło.

Zadbaj o motocykl

Producent przygotował także skuteczne preparaty do pielęgnacji motocykli. S100 Total Cleaner nadaje się do czyszczenia całej maszyny, w tym matowych lakierów. Wystarczy spryskać motocykl środkiem, pozostawić go na kilka do kilkudziesięciu minut, a następnie spłukać. Bez obaw, nie zostawi najmniejszych zacieków!

S100 Schnell Reiniger/Quick Cleaner wspiął się na sam szczyt listy w plebiscycie niemieckiego magazynu motocyklowego „Motorrad”. Jest łatwy w użyciu, nie wymaga wody i jest niesamowicie skuteczny w usuwaniu wszelkich zanieczyszczeń. Jednocześnie jest łagodny dla motocykla – nawet bardzo energiczne czyszczenie nie zostawia zadrapań na lakierze. Dodatkowo środek pokrywa powierzchnię warstwą ochronną, która utrudnia ponowne przywieranie brudu.

Od ogółu do szczegółu

W linii S100 znajdują się także smary do łańcuchów motocyklowych dostępne w postaci wygodnych w użyciu sprayów. Znakomicie stapiają zanieczyszczenia powstałe wokół łańcucha i pozwalają na długi przebieg po jednorazowej aplikacji. Bez trudu przenikają przez uszczelnienia, chroniąc wszystkie elementy przed korozją. Zwycięzcą większości testów, którym poddawane są smary do łańcuchów, jest S100 Weisses Ketten/White Chain Spray. Jest to środek uniwersalny, zawierający PTFE, czyli teflon, który minimalizuje tarcie wewnątrz ogniw i chroni układ napędowy przed zużyciem. Spray dokładnie przylega do powierzchni łańcucha i chroni go przed korozją. Firma wypuściła na rynek także suchy smar Dry Lube Ketten/Dry Lube Chain Spray, który jest niemal tak samo skuteczny jak Weissenes Ketten. Ten drugi jest lepszym rozwiązaniem w przypadku maszyn o mocy ponad 200KM.

KOMENTARZE