fbpx
A password will be e-mailed to you.

W fabryce Ducati w Borgo Panigale wystartowała produkcja modelu SuperSport 950. Wiemy z pewnego źródła, że motocykl trafi do polskich salonów już w lutym.

W listopadzie relacjonowaliśmy dla was internetowe wydarzenie Ducati World Premiere, podczas którego boloński producent zaprezentował gamę modelową na sezon 2021. Wśród nowości znalazł się m.in. SuperSport 950, który według producenta zapewni dobrą zabawę na torach wyścigowych i drogach publicznych.

Stylistycznie SuperSport 950 nawiązuje do modelu Panigale V4, co widać w designie przednich reflektorów LED, zbiorniku paliwa i owiewkach o aerodynamicznym kształcie. Co więcej, motocykl otrzymał jednostronny wahacz i kratownicową ramę, które dodają mu charakteru.

Ducati SuperSport 950 napędzane jest dwucylindrowym silnikiem Testastretta o mocy 110 KM i momencie obrotowym 93 Nm, który spełnia wymagania normy emisji spalin Euro 5. W sprzedaży pojawi się również wersja ograniczona do 48 KM na prawo jazdy kategorii A2. Na pokładzie SuperSporta 950 znajdziemy nowoczesne systemy elektroniczne: Cornering ABS, kontrolę trakcji i wheelie, a także trzy tryby jazdy (Sport, Touring i Urban). Standardową wersję wyposażono również w Quick Shift Up & Down.

W ofercie pojawi się także bardziej sportowa wersja S z regulowanym zawieszeniem marki Öhlins, która będzie dostępna w specjalnym malowaniu “Arctic White Silk”.

Więcej o Ducati SuperSport 950 przeczytacie tutaj.

KOMENTARZE