fbpx
A password will be e-mailed to you.

Zwariowany design, dobre osiągi oraz autentyczna zdolność do jazdy drogami gruntowymi – to w skuterach rzadkie cechy. Lecz SYM Crox nie jest typowy.

To nie jest połączenie torby na zakupy i damskiej torebki z kółkami i silnikiem. Próżno tu szukać mnogości schowków, rozłożystych osłon na nogi czy wysokiej szyby. W zamian mamy odlotowy styl i ciekawe „smaczki” w wyposażeniu. Szofer Croksa widzi przed sobą nieobudowaną kierownicę i nowoczesny wyświetlacz z podświetleniem w 17 kolorach do wyboru. Dłonie kierowcy są chronione osłonkami jak w motocyklu terenowym a koła zostały obute w balonowo wyglądające opony o grubej rzeźbie bieżnika.

Nad skutecznym zatrzymaniem pędzącego rollera czuwa doskonale działający przedni hamulec z tarczą typu „wave” i przewodem w oplocie stalowym. Tylny, bębnowy, jest mniej skuteczny.

Ciekawym zabezpieczeniem antykradzieżowym jest typowy dla skuterów SYM centralny wyłącznik prądu umieszczony w schowku pod kanapą. Tam też zmieścimy kask typu jet (lecz integralny już nie wejdzie).

Gdy rozpoczynałem jazdę, nie oczekiwałem fajerwerków, bo Croksa napędza silnik o prostej konstrukcji, generujący niespełna 9 KM. Jednak wystarczyło pierwsze zdecydowane odkręcenie roll-gazu i… Ależ zaskoczenie! Dynamika okazała się doskonała jak na takiego mikrusa. Tego dnia jazda polegała na pełnym przyspieszaniu i hamowaniu przed następnymi światłami. Ile radości potrafi dać widok zdziwionych min innych użytkowników drogi…

Na niewielkich nierównościach zawieszenie działało bardzo sprawnie, zapewniając godziwy komfort i dobrą trakcję. Ciekawiej zaczęło być, gdy wjechałem na typową drogę gruntową. Wyposażenie Croksa w terenowe ogumienie pozwoliło na bezpieczne poruszanie się po szutrach, piachach czy błocie i dojazd w takie miejsca, gdzie zwykły skuter miałby problemy. W takich warunkach Croksem można się po prostu świetnie bawić. Jazda z uślizgiem tylnego koła czy wszelkiego typu nawroty, przejazdy przez piaszczyste łachy pokazują, że to skuter bardzo rozrywkowy.

Advertisement

SYM Crox 125 to szybki i zwinny skuter miejsko-wiejski. Jego żywiołem są zarówno zatłoczone ulice miasta jak i wiejskie drogi gruntowe lub nawet ścieżki. To wszystko mamy za rozsądną cenę.

Dane techniczne SYM Crox 125:

SILNIK

PODWOZIE

WYMIARY I MASY

KOMENTARZE