fbpx
A password will be e-mailed to you.

Dwie historyczne wręcz marki, które razem sięgnęły od 2004 roku po szalonych 36 tytułów mistrzowskich, będą kontynuowały współpracę. Nowopodpisany kontrakt między Repsolem i Hondą na starty w trialu obowiązuje do końca sezonu 2022.

Bez wątpienia współpraca hiszpańskiej marki paliwowej oraz japońskiego producenta motocykli, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Ekipa Repsol Honda po raz pierwszy pojawiła się w motocyklowych mistrzostwach w 1995 roku, zanim w 2004 roku team zadebiutował w Trialowych Mistrzostwach Świata. Od tego czasu reprezentujący ją zawodnicy regularnie sięgają po mistrzostwa.

W 2004 roku Takahisa Fujinami i Dougie Lampkin wywalczyli mistrzostwo i wicemistrzostwo świata, podczas gdy Laia Sanz brylowała wśród kobiet. Od tego momentu, a także dzięki dołączeniu do ekipy – w 2007 roku – Toniego Bou, team Repsol Honda sięgnął w trialu po 36 tytułów mistrzowskich!

Wydaje się, że wspólnie to partnerstwo ma szansę na jeszcze co najmniej kilka sukcesów. Niedawno kontrakt z teamem, do 2024 roku, przedłużył bowiem legendarny, 28-krotny mistrz świata Toni Bou.

Rozpoczęcie sezonu 2021 Trialowych Mistrzostw Świata przesunięto z kolei dopiero na październik. W dwa miesiące ma zostać rozegranych w sumie pięć rund.

KOMENTARZE

Advertisement