fbpx
A password will be e-mailed to you.

Powoli wracamy do normalności. Przynajmniej w zakresie funkcjonowaniu urzędów, w których załatwimy wiele spraw. W tym te, które są niezwykle istotne dla kierowców.

Powrót urzędników do pracy oznacza przede wszystkim, że już od jutra będziemy mogli bez większych problemów zarejestrować w urzędzie pojazd, który kupiliśmy przed nadchodzącym sezonem. Ponadto będziemy mogli odebrać prawo jazdy – do normalności wraca również praca starostw powiatowych.

Urzędy znowu czynne! Zachowajcie jednak szczególne środki bezpieczeństwa

Ponowne uruchomienie wydziałów komunikacji nie oznacza jednak „wolnej amerykanki”. Nadal będą funkcjonować specjalne zasady obsługi zainteresowanych. Będziemy zobligowani zachować odległość przynajmniej dwóch metrów od innych petentów, a w samych urzędach nie spotkamy kolejek – te zapewne będą powstawać przed budynkami. Pamiętajmy jednak o odpowiedzialności i zdrowym rozsądku. Gromadzenie się w grupach to zbędne ryzyko, dlatego jeśli mamy możliwość, postarajmy się załatwić wszystkie sprawy zdalnie – tak będzie po prostu bezpieczniej.

Musimy pamiętać, że w pierwszych dniach działania wydziałów komunikacji oraz starostw, będą one prawie na pewno oblegane przez dużą liczbę osób. 

Jak się przygotować do wizyty w urzędzie?

Przed wyjściem z domu sprawdź za pomocą strony internetowej w jakim zakresie działa urząd, do którego chcesz się udać – bardzo prawdopodobne, że spotkamy się z różnicami w sposobie działania referatów w różnych miejscowościach. Dobrze jest również posiadać swój sprzęt tj. długopis, wydrukowane i uzupełnione wnioski, a wszystkie czynności, które mogą przedłużyć naszą wizytę w urzędzie wykonać jeszcze w domu. Tak będzie szybciej i bezpieczniej. Nie zapomnijcie również wziąć ze sobą preparatów odkażających i często ich używać – to mimo, że powoli wracamy do normalności jest nadal bardzo istotne.

Jednakże najważniejszym punktem tego tygodnia jest zakończona bardzo restrykcyjna kwarantanna – od poniedziałku możemy się przemieszczać w celach rekreacyjnych – w to wpasowują się również motocykle i pewnie wielu z was (nas) już zdążyło odczuć w związku z tym poprawę samopoczucia. Pamiętajmy jednak, że ostrożności nigdy za wiele!

 

KOMENTARZE