fbpx
A password will be e-mailed to you.

Fantastyczna atmosfera, cały dzień na motocyklu, 30 wyjątkowych zadań rozrzuconych po całym Zabrzu, rywalizacja z innymi motocyklistami, ale także z własnymi słabościami – to tylko część tego, co gwarantują organizatorzy trzeciej edycji Rajdu Śmiercioodpornych. Stowarzyszenie Śmiercioodporni we współpracy ze Szkołą Jazdy i Ratownictwa Drogowego MotoRat oraz szeregiem partnerów zapraszają już 12 maja!

Impreza rozpocznie się o godz. 14.00 na placu Warszawskim w Zabrzu. Metę wyznaczono w Parku 12C przy ul. Sienkiewicza 43, kolejnym fantastycznym punkcie na turystycznej mapie Zabrza!

O co w tym wszystkim chodzi?

Rajd Śmiercioodpornych to impreza dla każdego fana jednośladów, bez względu na posiadany motocykl czy motorower, który chce dobrze się bawić i w ciekawy sposób spędzić niedzielę popołudnie.

Zapisy rozpoczną się w dniu imprezy punktualnie o godz. 14. Każdy z uczestników otrzymuje zestaw startowy składający się z mapy, naklejki z numerem startowym oraz kartą odpowiedzi. Na mapie oznaczonych zostaje trzydzieści punktów dwóch rodzajów – zadania (lepiej premiowane) oraz zagadki (za jeden punkt). Uczestnik wyznacza sam sobie trasę i decyduje o wyborze punktów. W określonym oknie rywalizacyjnym ma za zadanie odwiedzić jak najwięcej punktów, odgadnąć zagadki lub wziąć udział w zadaniach, a także dotrzeć na metę.

Cały przejazd odbywa się w normalnym ruchu miejskim, z poszanowaniem przepisów ruchu drogowego. Ważne jest, by dojechać jednak na czas na metę, czyli Park 12 C. A to interaktywna wystawa składająca się z urządzeń i wynalazków wykorzystujących siłę czterech żywiołów. W dalszej części parku 12C znajduje się także strefa rozrywkowa gwarantująca wypoczynek przy grillu. To też świetny sposób na spędzenie czasu i poznanie urządzeń opartych na podstawowych prawach fizycznych.

Dla uczestników dostępny będzie grill, a finał uświetni występ zespołu Blue Dragonfly, który zaserwuje moc blues-rockowych klimatów!

Więcej szczegółów
KOMENTARZE