fbpx
A password will be e-mailed to you.

COVID-19 to problem globalny i o ile ryzyko zachorowania dotyczy nas wszystkich i wiele osób w Polsce również potrzebuje pomocy, to problem szczególnie dotknął Włoch. Tym razem do walki z koronawirusem przyłącza się Ducati, które uruchomiło zbiórkę, z której pozyskane fundusze trafią do szpitala Policlinico di S.Orsola w Bolonii.

Ducati zorganizowało międzynarodową zbiórkę funduszy, której celem jest sfinansowanie programów rehabilitacji osób dotkniętych pandemią COVID-19. Pierwszym pułapem zbiórki było 100 00 Euro. Kwota szybko została osiągnięta, a potem zdublowana przez zarząd spółki oraz samo Ducati.

Jak możesz pomóc?

Dorzucenie własnej cegiełki w zbiórce jest wyjątkowo łatwe. Jeżeli chcesz zrobić to za pomocą karty płatniczej, po prostu odwiedź dedykowaną stronę na platformie GoFundMe, która dostępna jest również w aplikacji mobilnej. Jeżeli wolisz przelew bankowy, zrealizuj go na konto Szpitala (IBAN IT68E0306902480100000300027), wpisując w tytule cel, czyli „dotacja na raceagainstCovid”. Dotacje spływają bezpośrednio do Szpitala Uniwersyteckiego Policlinico di S. Orsola w Bolonii.

Celem jest zgromadzenie – do czerwca 2020 – funduszy niezbędnych do sfinansowania instrumentów, badań oraz pracowników Polikliniki S. Orsola, których celem jest wyłączna opieka nad pacjentami zdrowiejącymi z Covid-19.

„Nawet wśród tych, którzy zdrowieją, Covid-19 pozostawia znaczące zniszczenia organów i układów silnie zaatakowanych wirusem. Płuca, serce, układ krążenia, nerki i mózg są częstymi celami wirusa. Pojawiają się niedoczynności płuc, serca czy nerek; pozostaje ryzyko zakrzepicy; może występować ryzyko uszkodzeń układu nerwowego. Aby monitorować takich pacjentów, leczyć ich oraz zapewnić rehabilitację, powstały dedykowane i wielodyscyplinarne oddziały, w których pracują specjaliści z dziedzin kardiologii, neurologii, nefrologii, pneumologii, psychiatrii oraz chorób zakaźnych.

-Czytamy w informacji prasowej Ducati

Ducati. Zbiórka na walkę z COVID-19

Dla tych pacjentów rekomenduje się skomplikowane programy rehabilitacyjne, które często wymagają przeszkolonego personelu oraz wyszukanego wyposażenia, jak na przykład narzędzia telemedycyny dla oddalonych pacjentów, roboty dla pacjentów rehabilitowanych w domach, ultrasonografy, echokardiografy, elektrostymulatory mięśni oddechowych, czy przyrządy mierzące siłę mięśni i trenujące mięśnie, a także aktywne lub pasywne rowerki treningowe dla pacjentów z problemami oddechowymi leżących w łóżkach

– skomentował prezydent regionu Emilia-Romagna, Stefano Bonaccini

Członkowie Zarządu Ducati rozpoczęli zbiórkę funduszy, a w ślad za nimi poszło wielu pracowników. Zebrana kwota została zdublowana przez firmę, łącznie sięgając poziomu 100 000 Euro. Od takiej kwoty rozpoczęła się zbiórka #raceagainstCovid.

Więcej informacji znajdziesz pod tym adresem:
https://www.gofundme.com/f/donazione-ospedale-s-orsola-covid

Aby wesprzeć zbiórkę przelewem bankowym:
Nazwa odbiorcy: Azienda Ospedaliero Universitaria di Bologna per sanità di Bologna per COVID-19
IBAN: IT68E0306902480100000300027
SWIFT CODE: BCITITMM
Tytułem: „raceagainstCovid donation”

Wszystkie szczegóły dotyczące zbiórki funduszy dostępne są także na stronie Ducati.

Zbiórka na walkę z COVID-19
KOMENTARZE