fbpx
A password will be e-mailed to you.

Druga runda sezonu 2022 Pucharu Polski Pit Bike Off-Road zostanie rozegrana już w najbliższą niedzielę 29 maja na znanym i lubianym Torze Głażewo. Zawodnicy przygotowują się do tego wydarzenia już od kilku tygodni.

Podczas ostatniej rundy była to aż setka osób z całej Polski, startująca w dziewięciu klasach. Tor Głażewo to obiekt, który zawodnicy znają bardzo dobrze. „To kolebka Pit Bike’ów, tu się wszystko zaczęło” – mówi Marcin Wójcik, trener pit bike i motocrossu.

Trenują tam na co dzień

Tor zlokalizowany jest w województwie kujawsko-pomorskim, niedaleko Torunia i Bydgoszczy, na co dzień zawodnicy cyklicznie tam trenują pod okiem trenerów, m.in właśnie Marcina Wójcika, Pawła Wizgiera, Eliasza Dawidsona, czy Karola Kruszyńskiego, który uważa, że w Głażewie najważniejszy jest start.

Tor w Głażewie jest bardzo szybki, strategiczny tu jest sam start, który może bardzo mocno rzutować na resztę wyścigu, ciężko jest wyprzedzić. A że poziom zawodników jest nie tylko wysoki, ale i zbliżony, może być ciekawie. Publiczność na pewno będzie miała co oglądać, ja też będą w niedzielę wspierał swoich podopiecznych. Przyznam szczerze, że nie mogę doczekać się tego co ta się wydarzy” – mówi Karol Kruszyński, trener pit bike i zawodnik motocrossu.

Puchar dla najlepszych w Polsce

Zmagania zawodników ścigających się na minimotocyklach YCF, MRF, KAYO i RXF rozpoczną się w niedzielę około południa, ale dzień wcześniej będą trenować przed tym wielkim dniem. „Tor zawsze jest dobrze przygotowany i wiem, że zawodnicy pit bike z przyjemnością przyjeżdżają tu, by wystartować w zawodach rangi ogólnopolskiej. Osobiście pamiętam początki tego miejsca i to, jak w bardzo szybkim tempie wszystko ewoluowało. Zawody Pit Bike wspieramy od samego początku i również w tym roku będziemy obecni i z zaciśniętymi kciukami będziemy kibicować wszystkim klasom” – zapowiada Dawid Polszczyk, Pitbike.pl sponsor tytularny rundy.

Przed każdym zawodnikiem start w dwóch wyścigach, na koniec podliczane są punkty i poza klasyfikacją rundy, zdobywają oni cenne noty do klasyfikacji generalnej. Na koniec sezonu będą one stanowiły o cennych tytułach. Na torze zobaczymy zawodników od 8. roku życia, młodsi – nawet wieku sześciu lat, mogą wziąć udział w specjalnych przejazdach (jazdy pokazowe), gdzie nie trzeba mieć licencji zawodniczej i nie zdobywa się miejsc.

Zapisy na zawody znajdują się na stronie organizatora: https://zawodypitbike.pl/puchar-offroad/

Publiczność i kibice są mile widziani, wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

KOMENTARZE