fbpx
A password will be e-mailed to you.

Jeszcze nie teraz, ale wkrótce będą na niej także motocykle. W centrum handlowym Poznań City Center, w bezpośrednim sąsiedztwie nowego dworca kolejowego Poznań Główny, można obejrzeć 40 zabytkowych pojazdów.

Na razie są to tylko zabytkowe samochody, ale doskonale wiemy, że motocykliści interesują się motoryzacją nie tylko jednośladową, więc taka wystawa to wielka gratka dla nas wszystkich.

Advertisement

Ekspozycja to kolejny krok do stworzenia muzeum, o co się stara Fundacja Muzeum Motoryzacji Automobilklubu Wielkopolski Kuźnia Dziedzictwa. Fundacja otrzymała propozycję zorganizowania okresowej wystawy w nowo otwieranym centrum handlowym. Ponieważ miejsce wystawy w bezpośrednim sąsiedztwie nowego dworca Poznań Główny, w największym centrum handlowym w Poznaniu było ofertą z typu tych, których się nie odrzuca, podjęto błyskawiczną decyzję. Na powierzchni blisko 900 mkw. członkowie Automobilklubu Wielkopolski wyeksponowali 40 zabytkowych pojazdów.

Wystawa będzie trwała co najmniej do 30 czerwca 2014 r. Na 2 kondygnacji centrum zobaczymy REO z 1908 roku i 100-letnią Lorraine Dietrich. Jest interesująca kolekcja Mercedesów, piękna i unikatowa seria aut marki DKW z absolutnym rarytasem w wersji przygotowanej na wyposażenie korpusu gen. Rommla na Saharze.

Nie mogło zabraknąć samochodów polskiej produkcji a zatem są Syrena, ciekawa kolekcja Warszaw, Polskie Fiaty od przedwojennego do współczesnych, a także auta rodem z NRD.

Wystawa będzie się zmieniać, pojawią się motocykle i rowery, w kwietniu samochody zostaną wymienione na inne modele.

Zapraszamy do Poznania, wystawa czynna jest przez 7 dni w tygodniu od godz. 9 do 21, dostęp również z peronów dworca Poznań Główny.

KOMENTARZE