fbpx
A password will be e-mailed to you.

Najpierw patronat, teraz jego odwołanie. Prezydent Poznania nie chce promować tej wyjątkowej imprezy bo jest za głośna.

Po raz pierwszy w historii FIM przyznał Polsce prawo organizacji rundy Mistrzostw Świata w Supermoto, będącej jednocześnie rundą Mistrzostw Europy w tej dyscyplinie sportu. Zawody Grand Prix of Poland FIM Supermoto World Championship oraz Supermoto European Championship odbędą się już 7 czerwca 2015r. na Torze Poznań. Pierwsze informacje mówiły, że tę wyjątkową imprezę objął patronatem Jacek Jaśkowiak prezydent Poznania. Teraz okazuje się, że jednak patronatu takiego nie będzie. Jak tłumaczył Pan Jaśkowiak była to tylko pomyłka urzędnika.

”Na początku kwietnia wystąpiliśmy do prezydenta o objęcie patronatem naszej imprezy. W połowie kwietnia został on potwierdzony, a w połowie maja otrzymaliśmy pismo, że poprzednia informacja była nieprawdziwa„ – wyjaśniał Automobilklub Wielkopolski.

Prezydent Poznania ma dość radykalne poglądy dotyczące toru Poznań. Jest bowiem zdania, że obiekt należy zamknąć gdyż jest uciążliwy dla okolicznych mieszkańców. Zamiast niego należy zainwestować w miejsce gdzie będą mogli jeździć np. rowerzyści. Jak twierdzi Prezydent nie udzieli patronatu imprezie ze względu na konflikty społeczne związane z jej organizacją.

”Warto, żeby imprezy o takiej randze, które przynoszą splendor Poznaniowi, były obejmowane patronatem prezydenta„ – komentował decyzję prezydenta, dla ”Głosu Wielkopolski„, radny Krzysztof Skrzypiński.

Sytuacja wydaje się dość kuriozalna szczególnie, że zawody zostały już objęte patronatem marszałka województwa oraz starosty poznańskiego. Najwyraźniej prezydenta Poznania obchodzą głosy i zdanie tylko i wyłącznie osób nie lubiących motocykli, a nie wszystkich poznaniaków…

KOMENTARZE