fbpx
A password will be e-mailed to you.

Były zdobywca Pucharu Polski Moto3 i aktualny wicelider mistrzostw Hiszpanii Open 600 spektakularnie zadebiutował w klasie Moto2, choć przed swoimi pierwszymi zawodami w nowej serii zaliczył tylko dwa dni testowe na prototypowym, wyścigowym motocyklu marki Kalex. 16-latek zaskoczył już w kwalifikacjach, sięgając po trzynaste pole startowe, a następnie w pierwszym wyścigu awansując na jedenaste miejsce […]

Były zdobywca Pucharu Polski Moto3 i aktualny wicelider mistrzostw Hiszpanii Open 600 spektakularnie zadebiutował w klasie Moto2, choć przed swoimi pierwszymi zawodami w nowej serii zaliczył tylko dwa dni testowe na prototypowym, wyścigowym motocyklu marki Kalex.

16-latek zaskoczył już w kwalifikacjach, sięgając po trzynaste pole startowe, a następnie w pierwszym wyścigu awansując na jedenaste miejsce i finiszując tuż za czołową dziesiątką. Drugi, z rozgrywanych przy ponad 40-stopniowych upałach wyścig rozpoczął się dla Polaka pechowo. Z powodu zgaszenia motocykla na polach startowych zawodnik ekipy Euvic Stylobike Good Racing musiał ruszać z ostatniej, 21. pozycji. Po widowiskowej pogoni warszawianin już w połowie pierwszego kółka przebił się jednak na trzynaste miejsce. Ostatecznie wyścig ukończył na jedenastej lokacie, utrzymując jednocześnie tempo czołowej dziesiątki i finiszując tuż za nią.

Dzięki punktom wywalczonym w obu wyścigach Biesiekirski zajmuje 19. miejsce w klasyfikacji generalnej, z dorobkiem dziesięciu oczek. Kolejna runda mistrzostw Europy Moto2 odbędzie się w dniach 29-30 września na torze MotoGP w Jerez de la Frontera. Wcześniej Polaka czeka jednak kolejny start w mistrzostwach Hiszpanii Open 600, w których 16-latek zamierza walczyć o tytuł.

– mówi Piotr Biesiekirski.

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrekBiesiekirskiOfficial .

KOMENTARZE