fbpx
A password will be e-mailed to you.

To będzie rekordowa runda na torze w Głażewie. Organizatorzy spodziewają się nie tylko rekordowej liczby zawodników, ale będzie to również wielkie wydarzenie pod względem przejechanych okrążeń. Na głażewskim torze odbędzie się bowiem podwójna runda.

Zawodnicy pit bike wystartują w sobotę i niedzielę.

Wyścigi na tym torze należą nie tylko do bardzo widowiskowych, ale i oczekiwanych przez samych zawodników. Najbliższe wydarzenie to dwudniowa impreza. Z powodu złych warunków atmosferycznych i zalania toru, poprzedni termin III rundy Bud-Rem-Stal Otwartych Mistrzostw Pit Country Województwa Kujawsko-Pomorskiego, został odwołany. W weekend 21 i 22 października odbędą się zaległe wyścigi oraz wielki finał wyłaniający mistrza. Zapowiada się zatem wyjątkowo pod względem frekwencji, jak i walki na torze.


REKLAMA

Rywalizacja na wysokim poziomie

– zapowiada organizator zawodów, Łukasz Pawlikowski z MX Otopit Toruń. 

Pit bike: dobra zabawa i wyścigi na poziomie

Podczas ostatnich zawodów na linii startowej stawiło się blisko sześćdziesięciu zawodników, łącznie w sześciu klasach. Udział w rywalizacji biorą również zawodnicy zza wschodniej granicy. Bracia Oleksander i Oleksy Valyavskyy przebojem wdarli się do stawki Bud-Rem-Stal Otwartych Mistrzostw Pit Country Województwa Kujawsko-Pomorskiego podczas poprzedniej rundy zawodów.- Tor jest zawsze przygotowany na świetnym poziomie, a same zawody to wspaniały klimat i organizacja. Nie możemy doczekać się niedzieli, mamy nadzieję że będzie piękna pogoda i kolejny raz będziemy mogli sprawdzić się u boku świetnych zawodników startujących w mistrzostwach. Zapraszamy do startu i do kibicowania- mówi Oleksander Valyavskyy, zwycięzca II rundy zawodów w kategorii Open.

Przypominamy, że Bud-Rem Stal Otwarte Mistrzostwa Pit Country, wyłonią Mistrza województwa Kujawsko – Pomorskiego 2017. Zawody to cztery rundy, wszystkie rozgrywane na torze off-roadowym w Głażewie. Najmłodsi zawodnicy zmierzą się w kategoriach: Smyk 8-12 lat (do 90ccm, 4T 2V, koła 10″-10″ lub 12″-10″), Kadet od 8 do 14 lat (do 125ccm, 4T 2V, koła max. 14″-12″), Junior od 11 do 16 lat (do 150ccm, 4T 2V, koła max. 14″-12″), Pit Ladies od 13 lat (do 150ccm, 4T 2V, koła max. 14″-12″), Pro od 17 lat (do 150ccm, 4T 2V, koła max. 14″-12″), Open od 15 lat (do 190ccm, 4T 2V i 4V, koła max. 14″-12″).


REKLAMAREKLAMA


Udział w zawodach mogą brać zawodnicy z całego kraju. Wystarczy posiadać ważne badania od lekarza sportowego i zdać egzamin na odpowiednią do dyscypliny licencję zawodniczą. Zawody otwarte są dla wszystkich marek. Licencję można zdobyć od 8 roku życia, młodsze dzieci biorą udział w jazdach testowych. 

KOMENTARZE

REKLAMA