fbpx
A password will be e-mailed to you.

Po raz pierwszy w historii na dwóch torach asfaltowych: toruńskiej Awix Arenie i bydgoskim Kartodromie rozegrane zostaną zawody pit bike supermoto, w których udział może brać młodzież od dwunastego roku życia. Dodatkowo będziemy obserwować zmagania terenowe na podtoruńskim torze w Głażewie. W wersji off-road ścigają się nawet ośmioletnie dzieci. Nastolatkowie, ich rodzice, a nawet dziadkowie! […]

Po raz pierwszy w historii na dwóch torach asfaltowych: toruńskiej Awix Arenie i bydgoskim Kartodromie rozegrane zostaną zawody pit bike supermoto, w których udział może brać młodzież od dwunastego roku życia. Dodatkowo będziemy obserwować zmagania terenowe na podtoruńskim torze w Głażewie. W wersji off-road ścigają się nawet ośmioletnie dzieci.

Nastolatkowie, ich rodzice, a nawet dziadkowie! To chyba pierwsza dyscyplina motorsportu, która integruje i łączy pokolenia. Łączy podczas wspólnej rywalizacji, ale przede wszystkim wyśmienitej zabawy w duchu fair play.

Talent show na dwóch kołach

W minionym sezonie miały miejsce pierwsze starty zawodników w tej dyscyplinie. Okazało się, że w naszym regionie są talenty, które odpowiednio ukierunkowane bardzo szybko wybijają się do czołówki. Chluba dyscypliny to piętnastoletni Daniel Blin z Torunia. Nastolatek po zaledwie kilku miesiącach w siodle wyczynowego motocykla zdeklasował zawodników z całego kraju. Puchar Polski supermoto pit bike był dopiero pierwszym triumfem Daniela. Zaraz potem został zaproszony na klasyfikacje do Red Bull MotoGP Rookies Cup w Hiszpanii, jako jeden z dwóch Polaków. W sezonie 2017 będzie on reprezentował barwy Wójcik FHP Racing Team w klasie Supersport 300.
 
Kolejna zawodniczka warta naśladowania to Daria Leba. Dziewczyna startuje zarówno w zawodach crossowych, supermoto i cross country. Zwykle staje na podium. Ale to podczas ogólnopolskich Mistrzostw Pomorza Zachodniego, mimo iż uzyskała w klasyfikacji generalnej drugą lokatę, postanowiła oddać ją na rzecz kolegi z toru, Kajetana Kupca. Kajetan miał właściwie już zapewnione wicemistrzostwo, jednak podczas ostatniej rundy motocykl odmówił mu posłuszeństwa, przez co spadł na trzecią pozycję. Do decyzji Darii przychyliła się komisja zawodów i finalnie to jej kolega zajął drugie miejsce. Daria Leba (Stowarzyszenie Motocross Racing Team Toruń) za swoją postawę została nagrodzona laurami w 50-tym Konkursie Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
 

Mistrzostwa w kujawsko-pomorskim

Teraz w „Otwartych Mistrzostwach Pit Bike Supermoto Województwa Kujawsko- Pomorskiego” startuje kilkudziesięciu zawodników w różnych klasach. Będą się ścigać podczas pięciu rund. Wszystkie odbywają się pod szyldem Polskiego Związku Motorowego, co oznacza, że wystartować mogą w nich tylko zawodnicy posiadający licencję zawodniczą i przynależą do klubu motorsportowego. Organizatorami są kluby: Wyczół Kościeradz w części bydgoskiej i MX Otopit Toruń w trakcie rund toruńskich. Zawody będą odbywać się na licencjonowanych torach gokartowych. Już 17 kwietnia odbędzie się oficjalny trening na Awix Arenie w Toruniu, a 24 września, po pięciu rundach, poznamy mistrza naszego okręgu.

Terenowe Pit Country

Otwarte Mistrzostwa Pit Country, wyłonią Mistrza województwa Kujawsko – Pomorskiego 2017. Zawody przewidują cztery rundy, wszystkie rozgrywane na torze off-roadowym w Głażewie. Najmłodsi zawodnicy zmierzą się w kategoriach: Smyk 8-12 lat (do 90ccm, 4T 2V, koła 10″-10″ lub 12″-10″), Kadet od 8 do 14 lat (do 125ccm, 4T 2V, koła max. 14″-12″), Junior od 11 do 16 lat (do 150ccm, 4T 2V, koła max. 14″-12″), Pit Ladies od 13 lat (do 150ccm, 4T 2V, koła max. 14″-12″), Pro od 17 lat (do 150ccm, 4T 2V, koła max. 14″-12″), Open od 15 lat (do 190ccm, 4T 2V i 4V, koła max. 14″-12″) Pierwsza runda już 2 kwietnia.

Harmonogram:

Bud-Rem Stal Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pit Country
przewidują 4 rundy, wszystkie rozgrywane na torze w Głażewie:
I runda – 2 kwietnia
II runda – 18 czerwca
III runda – 10 września
IV runda – 8 października

Otwarte Mistrzostwa Pit Bike Supermoto 2017
Oficjalny trening – 17 kwietnia, Awix Arena Toruń

I runda – 14 maja, Awix Toruń
II runda – 28 maja, Kartodrom Bydgoszcz
III runda – 9 lipca, Awix Arena Toruń
IV runda- 20 sierpnia, Kartodrom Bydgoszcz
V runda – 24 września, Awix Arena Toruń

KOMENTARZE