fbpx
A password will be e-mailed to you.

19-letni Piotr Biesiekirski pokonał podczas piątkowych treningów przed Grand Prix Walencji aż 39 okrążeń, poprawiając swój najlepszy czas sprzed tygodnia i kończąc dzień na 29. pozycji, zaledwie 2,5 sekundy za liderem.

Zawodnicy motocyklowych mistrzostw świata Moto2 w pełni wykorzystali optymalne warunki panujące na torze imienia Ricardo Tormo, na którym ścigają się drugi weekend z rzędu. Podczas pierwszego dnia Grand Prix Walencji aż 24 z 29 motocyklistów zmieściło się w jednej sekundzie.

Jedyny Polak w stawce zakończył piątkowe treningi w obu uzyskując niemal identyczny czas, 1:37.4, co uplasowało go na 29. miejscu, zaledwie 2,5 sekundy od lidera.

W sobotę zawodnika ekipy NTS RW Racing GP oraz jego rywali czeka trzeci trening wolny, a następnie kwalifikacje. Niedzielny wyścig rozpocznie się o 12:20. Bezpośrednia relacja na antenie Polsatu Sport News oraz ipla.tv i polsatsport.pl .

„To był pracowity dzień, który dobrze się dla nas rozpoczął – powiedział Piotr Biesiekirski. – Przed pierwszą sesją wprowadziliśmy dość duże zmiany ustawień, dzięki którym czułem się na motocyklu bardzo dobrze i byłem w stanie utrzymywać równe tempo. Poprawiłem także swój czas z poprzedniej rundy, ale mimo wszystko liczyłem na więcej. Niestety popołudniu nie byliśmy w stanie zrobić kolejnego kroku. Wyrównałem swój poranny czas, ale nie byłem w stanie pojechać szybciej, choć motocykl prowadził się świetnie. W sobotę spróbujemy jednak podkręcić tempo.”

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej, pod adresem www.pbk74.com.

 

Zdjęcia: PSP

KOMENTARZE