fbpx
A password will be e-mailed to you.

Podczas trzeciego treningu przed Grand Prix Wielkiej Brytanii klasy Moto2 na torze Silverstone Piotr Biesiekirski poprawił swój najlepszy czas okrążenia z piątku o blisko dwie sekundy, a następnie zakwalifikował się do niedzielnego wyścigu na 29. pozycji.

Jedyny Polak w motocyklowej stawce MŚ Moto2 w sobotę rano mocno podkręcił tempo, kończąc przedostatni trening wolny na 28. miejscu, zaledwie 2,8 sekundy od lidera i ułamki sekundy od grupy zawodników przed nim.

Co prawda 20-latek z ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic podczas kwalifikacji nie był w stanie poprawić swojego porannego rezultatu i zakwalifikował się do wyścigu na 29. pozycji, ale poczynił dalsze postępy i nie może doczekać się jutrzejszego wyścigu.

„To był kolejny pracowity dzień – mówi Piotr Biesiekirski. – Choć jest bardzo trudny, tor Silverstone z każdym okrążeniem podoba mi się coraz bardziej. Po przeanalizowaniu piątkowych danych dziś rano byłem w stanie poprawić czasy o blisko dwie sekundy, zbliżyć do czołówki i zakończyć sesję w mocno ściśniętej grupie. Podczas kwalifikacji nie udało mi się co prawda złożyć w całość szybszego niż rano okrążenia, ale mimo wszystko sporo poprawiłem trzeci i czwarty sektor, co także mnie cieszy. Podczas porannej rozgrzewki skupię się jutro na powtarzalnym rytmie, a podczas wyścigu wszystko może się wydarzyć”.

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com.

KOMENTARZE
Advertisement