fbpx
A password will be e-mailed to you.

19-letni Piotr Biesiekirski poprawił w sobotę swoje piątkowe czasy i na Circuit de Barcelona-Catalunya zakwalifikował się do jutrzejszego wyścigu o Grand Prix Katalonii klasy Moto2 na 31. pozycji.

Jedyny Polak w stawce trzy dziesiąte sekundy urwał już podczas porannej, trzeciej sesji treningowej, a następnie przyspieszył o kolejną dziesiątą sekundy podczas popołudniowej kwalifikacji, kończąc dzień z czasem 1:45.914 i przedostatnim, 31. polem startowym do niedzielnego wyścigu. 

Zmagania o Grand Prix Katalonii klasy Moto2 rozpoczną się o godzinie 14:30. Bezpośrednia relacja na antenie Polsatu Sport News, platformie Ipla oraz portalu polsatsport.pl.

Dla reprezentującego barwy ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic Teamu Polaka będzie to pierwszy w tym roku i ósmy w karierze wyścig w motocyklowych MŚ Moto2. Piotr Biesiekirski podczas GP Katalonii Moto2 w Barcelonie„Co prawda zrobiliśmy dzisiaj postępy, ale mniejsze niż bym chciał, dlatego kończę sobotę z dość sporym niedosytem – mówi Piotr Biesiekirski. – Mimo wszystko skupiam się jednak na pozytywach, a tych nie brakuje. Swoje najlepsze okrążenie w kwalifikacji uzyskałem już na trzecim kółku i w pierwszej połowie sesji byłem dość wysoko, co jest bardzo ważne pod kątem jutrzejszego wyścigu. Tym bardziej że w poprzednim sezonie pierwsze okrążenia nie były moją najmocniejszą stroną”.

„Druga połowa sesji nie poszła zgodnie z planem, ale mimo wszystko na ostatnim kółku miałem szansę na poprawę czasu. Popełniłem niestety mały błąd w ostatnim sektorze. Najważniejsze, czyli wyścig, dopiero jednak przed nami, dlatego jestem dobrej myśli i liczę na ekscytującą niedzielę”. 

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com.

KOMENTARZE