fbpx
A password will be e-mailed to you.

Piotr Biesiekirski zakończył piątkowe treningi przed wyścigiem o Grand Prix Katalonii, swoim jedenastym startem w motocyklowych mistrzostwach świata Moto2, na 31. pozycji.

Jedyny Polak w stawce po pierwszej sesji tracił do lidera stawki 3,2 sekundy, ale popołudniu zmniejszył różnicę do 2,6 sekundy, pokonując w piątek w sumie 37 okrążeń trudnego toru Circuit de Barcelona-Catalunya.

W sobotę 20-letniego zawodnika ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic i całą stawkę Moto2 czeka ostatni trening wolny, a następnie, o 15:10, kwalifikacje do niedzielnego wyścigu, który rozpocznie się o 12:20.

„To był dobrze przepracowany dzień, choć czuję pewien niedosyt – mówi Piotr Biesiekirski. – Rano skupialiśmy się na ustawieniach motocykla, ponieważ gdy etatowa stawka mistrzostw świata testowała tutaj kilkanaście dni temu, my ścigaliśmy się w mistrzostwach Europy. Musieliśmy więc dopracować kilka detali, ale popołudniu motocykl prowadził się już bardzo dobrze. Niestety, w drugiej sesji nie byłem w stanie złożyć nieco szybszego okrążenia, stąd wspomniany niedosyt, ale zmniejszyłem stratę do czołówki o ponad pół sekundy, co potwierdza nasze postępy. Teraz skupiamy się już na jutrzejszym, ostatnim treningu i kwalifikacjach”.

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com.

KOMENTARZE