fbpx
A password will be e-mailed to you.

Piotr Biesiekirski wystartuje w najbliższy weekend w dwóch wyścigach szóstej rundy motocyklowych mistrzostw Europy Moto2, które odbędą się na znanym z MotoGP, hiszpańskim torze Jerez de la Frontera. 

Choć początkowo zmagania w Andaluzji miały odbyć się pod koniec sezonu, niedawna zmiana kalendarza oznacza, że motocykliści mistrzostw Europy wracają do walki niecały miesiąc po ostatnim wyścigu w Aragonii. Następnie czeka ich aż trzymiesięczna przerwa przed finałem w Walencji. 

Położony na południu Hiszpanii tor imienia trzynastokrotnego mistrza świata, Angela Nieto, to jeden z najbardziej zróżnicowanych i popularnych obiektów w kalendarzu. Liczący 4,4 km, ulokowany na przedmieściach Jerez de la Frontera tor powstał w 1986 roku. Rok temu Biesiekirski, pierwszy i jedyny Polak w motocyklowych mistrzostwach Europy Moto2, wywalczył tam w wyścigach szóste i siódme miejsce.

Niedzielne zmagania rozpoczną się odpowiednio o 13:00 i 16:00, a bezpośrednią relację śledzić będzie można na oficjalnym kanale YouTube serii, pod adresem https://youtu.be/oDkMQa1_Bnk.Piotr Biesiekirski na torze Motorland Aragon w Hiszpanii„Bardzo lubię tor w Jerez de la Frontera – mówi Piotr Biesiekirski. – Jest bardzo zróżnicowany, ale jednocześnie ma bardzo fajny rytm, dlatego zawsze chętnie tutaj wracam. Testowaliśmy tutaj krótko w kwietniu, ale zapowiada się bardzo upalny weekend, dlatego czeka nas dużo pracy nad ustawieniami motocykla podczas czwartkowych i piątkowych treningów. Wysokie temperatury będą dodatkowym wyzwaniem, ale ostatni miesiąc spędziłem na intensywnych treningach, dlatego jestem gotowy do walki i liczę na udany weekend”.

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com.

KOMENTARZE