fbpx
A password will be e-mailed to you.

Przedostatni etap rajdu Abu Dhabi Desert Challenge okazał się nie do końca szczęśliwy dla zawodnika ORLEN Team. Maciek Giemza ukończył odcinek specjalny ale nadal zmaga się z problemami zdrowotnymi.

W rywalizacji motocyklistów etap wygrał Pablo Quintanilla (Husqvarna). Chilijczyk wykorzystał dalszą pozycję startową oraz słabszy dzień dotychczasowych liderów i przed ostatnim etapem awansował na pierwsze miejsce w rajdzie. Drugi czas dnia uzyskał Australijczyk Toby Price (KTM), który stracił dwie i pół minuty.


REKLAMA

Walka o pierwsze miejsce

Trzeci na mecie, z prawie sześciominutową stratą, zameldował się Portugalczyk Paulo Gonçalves (Honda). Dotychczasowy lider Brytyjczyk Sam Sunderland stracił ponad siedemnaście minut i spadł na drugie miejsce w generalce. Trzeci jest Argentyńczyk Kevin Benavides (Honda).

Maciek Giemza (KTM) dojechał do mety etapu, ale z powodu problemów zdrowotnych nie zaliczył wszystkich waypointów. Zawodnik ORLEN Team wystartuje do ostatniej próby, ale nie może już liczyć na wysokie miejsce w rajdzie z powodu naliczonych kar czasowych.


REKLAMAREKLAMA


W czwartek ostatni etap Abu Dhabi Desert Challenge. Zawodnicy zmierzą się z pustynną próbą o długości 219 km.

KOMENTARZE


REKLAMA