Sprzątanie Atlas Areny prawdopodobnie jest na finiszu, a niektórym zawodnikom, właśnie pojawiają się wielkie siniaki po spektakularnych glebach. Dla nas natomiast jest to czas szybkiego podsumowania tego co działo się w Łodzi. A wierzcie mi działo się.

Jeśli cały sezon będzie równie ciekawy co pierwsza runda, to możemy być pewni, że będzie mnóstwo emocji. Po długiej przerwie od motocykla, powrócił Tadeusz Błażusiak (wywiad z nim znajdziecie w grudniowym numerze). Niestety w tym roku nie będzie miał łatwego zadania w wywalczeniu tytułu. Tegoroczna edycja mistrzostw jest obstawiona, jak nigdy dotąd. Cody Webb, czyli zawodnik, który zdetronizował Tadka w AMA Endurocrossie, Taylor Robert, czy fenomenalny Colton Haaker no i nie można zapomnieć oczywiście o Jonnym Walkerze, który od 2 sezonów prawie wszystko co robi zamienia w złoto.


REKLAMA

Efektem takiej konkurencji było 3 miejsce naszego Mistrza. Tadek był trochę niepocieszony z tego powodu, ale po tak długiej przerwie należą się pokłony za ten wynik! Pierwszy był oczywiście Cody Webb, który dwa tygodnie temu wywalczył drugi tytuł mistrza AMA Endurocross z rzędu, na drugim miejscu wylądował Walker, który w zeszłym sezonie SE miał niesamowitego pecha.

W klasie Junior obyło się bez niespodzianek. Bezkonkurencyjny Manuel Lettenbichler wygrał wszystkie 3 biegi i zdaniem wielu, powinien jechać w klasie Prestige

W klasie Juniorów, Polska miała kilku reprezentantów. Oskar Kaczmarczyk, Emil Juszczak, Jakub Kucharski i Grzegorz Kargul. Chłopaki dzielnie walczyli, niestety, zabrakło jak zwykle szczęścia. Na pochwałę szczególnie zasługują Oskar i Emil. Bardzo ładna jazda, niestety w przypadku Emila problemy z motocyklem, a w przypadku Oskara Kilka pechowych wywrotek, kosztowały ich parę cennych sekund.

Niestety kiedy trwała ta impreza, pierwsze strony nowego numeru były już w drukarni, tak więc obszerniejszą relację znajdziecie w lutowym numerze, ale warto będzie poczekać!

Wyniki Klasa Prestige:

1. Cody Webb (USA)

2. Jonny Walker (GBR)

3. Tadeusz Błażusiak (POL)

4. Colton Haaker (USA)

5. Taylor Robert (USA)

Wyniki Klasa Junior

1. Manuel Lettenbichler (DEU)

2. Luis Oliveira (POR)

3. Gethin Humphreys (GBR)

4. Sealey Lee (GBR)

5. Blake Gutzeit (RPA)

[…]

9. Emil Juszczak (POL)

10. Oskar Kaczmarczyk (POL)

12. Jakub Kucharski (POL)

14. Grzegorz Kargul (POL

KOMENTARZE


REKLAMA
Polecane artykuły
Wraca temat egzaminów teoretycznych. Być może od 3 stycznia w…
Elektryczna przyszłość kultowej marki mogłaby wyglądać właśnie tak. Mamy jednak…