fbpx

Puchar Yamahy R6 to legendarne zawody, które wielu zawodnikom otwierały drzwi do startów w motocyklowych mistrzostwach świata. W 2016 roku rywalizację wygrał Polak, Patryk Kosiniak. W tym sezonie zmagania odbędą się w nowym formacie, podczas rund międzynarodowych mistrzostw Alpe Adria, przy których ścigają się także mistrzostwa Polski.REKLAMA Zawodnicy wezmą udział w sześciu weekendach wyścigowych, na […]

Puchar Yamahy R6 to legendarne zawody, które wielu zawodnikom otwierały drzwi do startów w motocyklowych mistrzostwach świata. W 2016 roku rywalizację wygrał Polak, Patryk Kosiniak. W tym sezonie zmagania odbędą się w nowym formacie, podczas rund międzynarodowych mistrzostw Alpe Adria, przy których ścigają się także mistrzostwa Polski.


REKLAMA

Zawodnicy wezmą udział w sześciu weekendach wyścigowych, na najsłynniejszych torach w centrum Europy. W maju rywalizację rozpocznie runda na słowackim Slovakiaringu oraz wyścigi w Poznaniu, na przełomie czerwca i lipca dwa kolejne wyścigi odbędą się na węgierskim Pannoniaringu niedaleko Balatonu, a miesiąc później na Autodromie Grobnik, położonym malowniczo nad chorwacką Zatoką Rijecką.

Na przełomie sierpnia i września zawodnicy zmierzą się na znanym z MotoGP i Formuły 1 austriackim Red Bull Ringu, jednym z najszybszych torów wyścigowych na świecie, a sezon zakończą na początku października na niemieckim Oschersleben, na którym odbywają się m.in. wyścigi MŚ FIM EWC.

Targi motocyklowe Warsaw Motorcycle Show w Ptak Warsaw Expo już w ten weekend!

Zawodnicy dosiądą identycznie przygotowanych motocykli Yamaha YZF-R6 na oponach Bridgestone, a walka odbędzie się w czterech klasyfikacjach; generalnej, dla debiutantów, kobiet i uczestników po 40. roku życia.

Koszt udziału w pucharze wynosi 16,800 Euro (plus VAT). W jego skład wchodzi motocykl, wpisowe na wszystkie wyścigi, ubezpieczenie oraz dostęp do serwisu opon i części zapasowych w specjalnych cenach, z rabatem wynoszącym 15%. Co ważne, zawodnicy startujący w Pucharze mogą także w te same weekendy startować swoimi nowymi Yamahami w mistrzostwach Alpe Adria klasy Superstock 600.

Przedstawiciele organizatora pucharu, S&B Motorsport, w najbliższy weekend odwiedzą targi motocyklowe Warsaw Motorcycle Show w Ptak Warsaw Expo w podwarszawskim Nadarzynie, gdzie w piątek i sobotę odpowiadać będą na stoisku Yamaha Motor Polska na pytania zainteresowanych zawodników, a także zaprezentują pucharową Yamahę R6.

KOMENTARZE


REKLAMA

Polecane artykuły
Na takie i podobne pytania o wybór tej czy innej…
Nadzeszły mrozy! Czy akumulator je wytrzyma? Gdy jest słaby, z…