fbpx
A password will be e-mailed to you.

Rukka, znany fiński producent ubiorów motocyklowych i sportowych, udostępni wkrótce w swoich sklepach wymienne elementy ochronne D3O Air.

Firma wprowadziła nowe ochraniacze w 2012 r. w zestawach ubrań motocyklowych R-Star, Vauhti, Vilma i Kalifornia. Zostały one opracowane we współpracy z brytyjskimi specjalistami z firmy D3O.

Elementy wykonane są z „inteligentnego” polimeru, którego cząsteczki mają słabe powiązania. Jednak w momencie uderzenia tworzą mocną strukturę. Siła powiązań molekularnych wzrasta wraz siłą uderzenia.

W normalnych warunkach materiał jest miękki i nie blokuje swobody ruchów osoby, która nosi takie ubiory. Jednak w przypadku uderzenia materiał usztywnia się i rozprowadza siłę uderzenia z jednego punktu na całą powierzchnię. Zaraz po uderzeniu, materiał odzyskuje swą elasyczność i miękkość.

Ochraniacze mają certyfikaty zgodności z normami CE oraz TÜV Rheinland.

Wkrótce będą również oferowane motocyklistom do samodzielnej modernizacji strojów. Będzie je można zastosować nie tylko ubiorów firmy Rukka, lecz – po dopasowaniu kieszeni na ochraniacze – do kurtek i spodni innych producentów na ramiona, łokcie, kolana, biodra i plecy.

KOMENTARZE