fbpx
A password will be e-mailed to you.

Marka BMW Motorrad słynie nie tylko z jakości, ale też z innowacyjnych rozwiązań i stylistyki, która nie boi się zupełnie nowych ścieżek. W ślad wielu przełomowych niemieckich maszyn idzie obecnie nowy skuter CE 04, który zapowiada rewolucję w podejściu do jazdy w mieście. Będzie cicho, szybko i w pełnej integracji z najnowszymi technologiami.

CE 04 nie jest pierwszym podejściem BMW do tematu elektrycznego skutera. W latach 2014-2021 produkowany był model C Evolution, będący nie tylko pokazem możliwości marki, ale też praktycznym i wygodnym środkiem transportu, z którego do dziś korzysta wielu zadowolonych użytkowników. Świat pędzi jednak do przodu, a błyskawiczny postęp widoczny jest zwłaszcza w tej gałęzi motoryzacji, choć tutaj lepiej będzie użyć określenia „nowoczesnej mobilności”.

Suma technologii

Nowy elektryczny skuter BMW nie jest bowiem wyłącznie pojazdem, to raczej zbiór najnowocześniejszych technologii i platforma integrująca realny i wirtualny styl życia współczesnego kierowcy. Świadczy o tym nie tylko innowacyjny, dla wielu być może wręcz szokujący design CE 04

W kokpicie znajdziemy kolorowy wyświetlacz TFT o przekątnej aż 10,25 cala, przekazujący szeroki strumień informacji. System współpracuje również z aplikacją BMW Motorrad, która m.in. na bieżąco aktualizuje mapy nawigacji, pokazuje statystyki użycia pojazdu, stan jego podzespołów oraz zasięg, a także wyszukuje najbliższe stacje ładowania. Wszystkie funkcje systemu multimedialnego mogą być obsługiwane bez odrywania rąk od kierownicy. Apropos kierownicy – listę praktycznych komponentów CE 04 uzupełniają grzane manetki, na pokładzie znajdziemy także system bezkluczykowy i adaptacyjne reflektory LED, które aktywują się już od kąta przechyłu 10° oraz przy przekroczeniu 10km/h.

Wysoka prędkość, szybkie ładowanie

A co kryje się pod siodłem? Zanim dotrzemy do napędu i zestawu baterii, znajdziemy tam przestronny, wentylowany schowek z dostępem przez boczną odchylaną pokrywę. Silnik CE 04 generuje 31 kW (ok. 42 KM) mocy i aż 62 Nm momentu obrotowego, co gwarantuje płynną i bardzo dynamiczną jazdę. W tym wariancie prędkość maksymalna wynosi 120 km/h, a przyśpieszenie od zera do „miejskiej” prędkości 50 km/h zajmuje tylko 2,6 sekundy. Moc jednostki napędowej może być ograniczona do 11 kW, umożliwiając prowadzenie skutera również kierowcom z prawem jazdy kat. B. 

Do wyboru jest jeden z trzech trybów jazdy: ECO, RAIN i ROAD, z których każdy wpływa nie tylko na dynamikę i bezpieczeństwo poruszania się w różnych warunkach, ale też na szybkość rozładowywania się baterii. Deklarowany przez producenta średni zasięg BMW CE 04 wynosi 160 km. Ładowanie od zera do 80% pojemności baterii trwa przy użyciu opcjonalnej trójfazowej ładowarki tylko 65 minut

Nie tylko skuter

Twórcy CE 04 pomyśleli nie tylko o samym pojeździe, ale też o uzupełniających go dodatkach. Nowoczesne „miejskie trio” uzupełniają otwarty kask Sao Paulo i kurtka Tokyo Connect GTX z katalogu oryginalnej odzieży BMW. Kask, poza wysokim poziomem bezpieczeństwa, zapewnia również doskonałą widoczność i skuteczną wentylację. Natomiast kurtka to prawdziwy majstersztyk z pogranicza tekstyliów i elektroniki. Posiada aktywne oświetlenie w postaci pasków LED na plecach i rękawach, a także wbudowany w rękaw panel dotykowy, który pozwala sterować niektórymi funkcjami. Oba produkty doskonale łączą się wizualnie ze skuterem.

Nowe BMW CE 04 jest od 26 marca 2022 obecne w każdym salonie dealerskim. Umów się na jazdę testową i zobacz, jak wygląda przyszłość miejskiej mobilności. Więcej informacji na stronie www.bmw-motorrad.pl

 

KOMENTARZE