fbpx
A password will be e-mailed to you.

Polscy inżynierowie pracują nad nowymi rozwiązaniami drogowymi, w tym nad barierami bezpiecznymi dla motocyklistów w razie wypadku.

Wygląda na to, że w końcu na polskich drogach doczekamy się barier energochłonnych, które będą działać nie tylko w razie wypadku samochodowego ale też motocyklowego!

Pod zwykłą barierą ma być umieszczona druga, wykonana z odpowiednich materiałów. Ta dolna ma chronić motocyklistę przed uderzeniem w słup. Jak mówią bowiem eksperci z Saferoad, i co wiemy z niestety własnego doświadczenia, to nie poziome części barier, a właśnie słupki na których są montowane, są najbardziej niebezpieczne w razie wypadku dla kierowcy jednośladu. Motocyklista ślizgając się po asfalcie trafia bowiem w nie, a nie w poziome elementy.

Przeprowadzono już pierwsze testy tego typu rozwiązania. Eksperci podkreślali, że nowy typ bariery musi być odpowiedni zarówno dla motocyklistów jak i samochodów, które przecież też mogą w nią trafić.

Bardzo chętnie zobaczymy takie rozwiązanie na naszych drogach, szczególnie, że inne państwa już od dawna interesują się tematem i dostrzegają zagrożenie dla bezpieczeństwa motocyklistów w postacie starego typu barier energochłonnych. Może w końcu weźmiemy jakiś pozytywny przykład z innych

KOMENTARZE