fbpx
A password will be e-mailed to you.

Yamaha zaprezentowała nowy motocykl sportowo-turystyczny, który w 2021 roku zasili szeregi gamy Tracer. Nowy Tracer 7 GT robi wrażenie i pod niektórymi względami bije konkurencję na głowę.

Kompaktowa budowa, mocny silnik o imponującym momencie obrotowym i ergonomiczna pozycja za kierownicą, dzięki której jeździec wykorzysta całą zwinność zawartą w japońskiej konstrukcji. Tak w skrócie przedstawia się właśnie zaprezentowany Tracer 7 GT, będący nowością w ofercie Yamahy na 2021 rok.

Yamaha Tracer 7 GT została zaprojektowana według tych samych założeń, które zapewniły sukces modelowi Tracer 9 GT. Możemy się więc spodziewać dużej wszechstronności zarówno w mieście, jak i na dużych dystansach. Na pokładzie znajdziemy wygodną kanapę, wysoką szybę i kufry boczne, które pochodzą z oferty oryginalnych akcesoriów Yamahy.

Yamaha Tracer 7 GT 2021

Tracer 7 GT to owoc prac japońskich inżynierów i projektantów, w którym oprócz zauważalnych modyfikacji technicznych, z łatwością zobaczymy małą rewolucję stylistyczną. Przednia owiewka z nowymi reflektorami nadaje mu bardziej agresywnego wyglądu, który wraz z mocnym silnikiem i lekką konstrukcją zachęca do dynamicznej jazdy. 

Sercem nowego motocykla sportowo-turystycznego Yamahy jest dwucylindrowy silnik CP2 o pojemności 689 ccm, który w nowej odsłonie spełnia wymagania normy emisji spalin Euro 5. Jednostka napędowa gwarantuje fenomenalne wrażenia z jazdy, w końcu Tracer 7 GT to najlżejszy motocykl w swojej klasie. Co więcej, ta Yamaha może pochwalić się najlepszym stosunkiem mocy do masy, pod tym względem deklasując konkurencję o tej samej pojemności skokowej. 

Najważniejsze cechy nowej Yamahy Tracer 7 GT

Yamaha Tracer 7 GT 2021

Nowa Yamaha Tracer 7 GT to propozycja dla osób, które szukają motocykla łączącego wysokie osiągi, niezapomniane wrażenia z jazdy i dużą wszechstronność. Nieważne, czy chcesz szybko przejechać przez miasto w drodze do pracy, czy oddać się kilkudniowej przygodzie po górskich serpentynach. Yamaha Tracer 7 GT 2021 spełni twoje oczekiwania. Zobacz, co ma do zaoferowania i poznajcie się bliżej.

  • Turystyczne kufry boczne o pojemności 20 l każdy. Zamykane na klucz, pojemne i smukłe – idealnie sprawdzą się zarówno na co dzień w mieście, jak i podczas kilkudniowych wyjazdów. Warto zaznaczyć, że nie zwiększają one znacząco szerokości motocykla.
  • Szyba turystyczna z niełamliwego i odpornego na zarysowania poliwęglanu w nowej wersji zapewni jeszcze lepszą ochronę przed wiatrem i deszczem. Wyższa o 92 mm i szersza o 70 mm w porównaniu do wersji standardowej, co dodatkowo zmniejsza hałas podczas szybkiej jazdy.
  • Komfortowa kanapa została zaprojektowana z myślą o wyższym komforcie podróżowania na dalekich dystansach. Została wykonana z dwóch materiałów i pianki o różnej gęstości, zapewniając “trzymanie” podczas dynamicznej jazdy i wygodę podczas długich podróży. Dzięki temu pokonywanie dużych dystansów “na raz” jest przyjemniejsze zarówno dla kierowcy, jak i pasażera.
  • Półowiewka z nowymi reflektorami o bardziej agresywnym charakterze.
  • Silnik CP2 o dużym momencie obrotowym, spełniający wymagania normy emisji spalin Euro 5.
  • Niska masa i duża moc – Tracer 7 GT to najlżejszy motocykl w swojej klasie, dodatkowo o najlepszym stosunku mocy do masy.
  • Regulowane przednie i tylne zawieszenie.
  • Poprawiona pozycja za kierownicą i lepsza ergonomia jazdy.
  • Zbiornik paliwa o pojemności 17-litrów zapewniający duży zasięg na jednym tankowaniu.
  • Wyświetlacz LCD i kierunkowskazy LED zintegrowane z osłonami dłoni.

Kiedy Yamaha Tracer 7 GT pojawi się na drogach?

Yamaha Tracer 7 GT 2021

Pierwsze egzemplarze pojawią się w europejskich salonach Yamahy już na początku lutego 2021 roku. Cena modelu Tracer 7 GT nie jest jeszcze znana, będzie uzależniona od regionu sprzedaży. Warto zaznaczyć, że tak jak inne modele Yamahy, także Tracera 7 GT będzie można skonfigurować przed zakupem za pomocą aplikacji MyGarage. Pozwoli ona na maksymalne dopasowanie motocykla do własnych potrzeb.

KOMENTARZE