fbpx
A password will be e-mailed to you.

Motocykl stworzony w Polsce zdobył uznanie na międzynarodowej scenie. Poznajcie Nimroda – mroczną maszynę rodem z „Obcego”.

W zeszłym tygodniu odbyła się największa impreza motocyklowa Europy w Faaker See. Motocykl przebudowany przez rodzimą firmę zdobył najwyższą nagrodę w swojej klasie. Dwukrotnie!


REKLAMA

Na zlocie European Bike Week dzieje się wiele. Ale jedną z ciekawszych wydarzeń to konkursy w których dumni właściciele mogą wystawić swoje przerobione motocykle. Najważniejsze podczas tygodnia motocyklowego w Austrii są dwa. Jedna z nich to H-D Custom Show, organizowany przez legendarną firmę Harley Davidson w Harley Village. Druga to prestiżowa „CCE International Bike Show Series, Faaker See Championship” odbywająca się w Arneitz 100 Showmile. Ten ostatni to konkurs odbywający się od lat pod marką Custom Chrome. Motocykl Nimrod, który został zbudowany przez firmę CafeRacer-Manufacture stanął do walki z najlepszymi motocyklami z Europy i ze Świata. Decyzją ekspertów(jury) Nimrod zdobył najwyższe miejsce na podium w kategorii „Watercooled”. Następnego dnia po dokładnym obejrzeniu każdego detalu sędziowie Custom Chrome uznali Nimroda za najlepszy „Bagger” w Faaker See w 2015 roku. Również wcześniej Nimrod uzyskał wiele prestiżowych nagród w całej Europie.

Inspiracją do stworzenia tej mrocznej maszyny polskiej produkcji był równie mroczny artysta. Hans Rudolf Giger, twórca postaci Obcego ze słynnej serii filmowej. Twórczość Szwajcara polegała na połączeniu materii biologicznej z mechaniczną. Motyw ten został wyrażony w artystycznym malowaniu aerografem, które zajęło twórcy ponad 200 roboczo godzin. Nietypowość tego motocykla nie kończy sie na artystycznym malowaniu. Kufry do baggerów wykonywane są z plastiku. Nie w Nimrodzie. Tutaj całe nadwozie łącznie z głową przypominającą filmową „matkę” zostało zrobione z aluminium. Ręcznie klepane i obrabiane starymi rzemieślniczymi metodami. Po tym jeszcze wykończenie. Polerowanie, szkiełkowanie, anodowanie miękkie z połyskiem i anodowanie matowe – satynowe, oraz obróbka CNC. To zajęło jedynie 400 rh… W Bestii zastosowano tylne pneumatyczne zwieszenie z możliwością zdalnego sterowania. Trzeba to zobaczyć na żywo…


REKLAMAREKLAMA


Pomimo swojej nazwy firma CafeRacer-Manufacture.com nie ogranicza się do motocykli w stylu Cafe Racer. Widać to choćby w Nimrodzie. Przerabiają różne motocykle, między innymi ich Ducati „Cavallo Nero” zdobyło wiele nagród na międzynarodowych imprezach. Więcej informacji na stronie internetowej firmy: www.caferacer-manufacture.com.

KOMENTARZE


REKLAMA