fbpx
A password will be e-mailed to you.

Ponad rok temu, 17 maja 2017 roku doszło do wypadku w następstwie, którego motocyklowy Mistrz Świata, Nicky Hayden stracił życie – ta wiadomość wstrząsnęła wszystkimi fanami motoryzacji. Nicky odszedł 22 maja 2017 roku

Do tragedii doszło w trakcie treningu rowerowego, zaledwie 100 metrów od Misano World Circuit Marco Simoncelli. „69” został potrącony przez samochód osobowy. Doznał rozległych obrażeń, w tym najgorszego – wylewu krwi do mózgu. Od samego początku lekarze mówili o krytycznym stanie zawodnika. 22 maja rodzina Nickiego zadecydowała o odłączeniu zawodnika od aparatury podtrzymującej życie. Hayden odszedł w wieku 36 lat.


REKLAMA
Advertisement

Kentucku Kid odszedł zdecydowanie zbyt wcześnie. Był wzorem dla naśladowania dla młodych zawodników, sportowców i ludzi, którzy często nie mają nic wspólnego ze sportem! Jego zaciętość oraz upór w dążeniu do celu były godne podziwu. Do dziś niektórzy zawodnicy na owiewkach swoich maszyn wiozą numer Nickiego (69). To hołd i wyrazy szacunku dla Amerykanina.

Z oddania hołdu Mistrzowi Świata nie zrezygnował również Valentino Rossi, który każdego roku przed starem w Mugello prezentuje unikalną grafikę. 4 czerwca 2017 roku Włoch wystąpił w kasku z napisem 469.

Pamięci Nickiego Haydena!

Miasto Owensboro oraz rodzina postanowiła uhonorować pamięć o Mistrzu Świata kategorii MotoGP z 2006 roku. Dzięki staraniom obu stron w rodzinnym mieście zawodnika powstanie pomnik pamięci!


REKLAMA
AdvertisementREKLAMA
Advertisement


Odsłonięcie rzeźby zaplanowano na 8 czerwca bieżącego roku na trawniku przed Centrum Konferencyjnym w Owensboro. Również tego dnia burmistrz miasta, Tom Watson odczyta oświadczenie, ustanawiające kolejny dzień, a więc 9 czerwca dniem Nickiego Haydena. Ma to związek z datą: 9.06, a w amerykańskim systemie zapisu dat: 6/9, a więc numerem startowym Mistrza.

Nicky opuścił nas niemal rok temu i wciąż tęsknimy za nim każdego dnia. Doceniamy wsparcie, którym nasza rodzina została obdarzona przez fanów w ostatnich 12 miesiącach oraz nie możemy się doczekać, aż wielu z Was zobaczy, jak odsłaniamy ten piękny hołd dla Nickiego. Chcemy podziękować Miastu Owensboro za wsparcie dla projektu. Nicky kochał to miasto i był dumny mogąc je reprezentować, a więc to właściwe, aby był tutaj zapamiętany.
– powiedział starszy brat mistrza, Tommy Hayden.

KOMENTARZE


REKLAMA