fbpx
A password will be e-mailed to you.

Podstawy jazdy na motocyklu 125 REKLAMA

Nauka jazdy na 125 – biegi

KTM RC125

Teraz bardziej szczegółowo. Simpson opowie Wam jak prawidłowo zmieniać biegi. W filmiku znajdziecie też kilka przydatnych porad ułatwiających życie. Na przykład jak zmieniać biegi bez sprzęgła, czy jak szybko zawsze znaleźć luz. To naprawdę nie boli i nie jest wcale trudne.

Nauka jazdy na 125 – hamowanie

Yamaha MT-125

Hamowanie – niby prosty manewr wykonywany setki razy w ciągu jazdy, ale o czym warto pamiętać jadąc na motocyklu czy skuterze? Simpson opowie Wam dlaczego należy hamować używając przedniego hamulca, czego nie robić, dlaczego hamowanie na białych pasach może skończyć się niewesoło oraz czemu nie należy hamować jadąc na samym środku pasa.

Nauka jazdy na 125 – przeciwskręt

Hyosung GT 125 | Dorosła 125-tka

No i kolejna rzecz, o której wiedzieć musicie, ale pewnie o niej nie słyszeliście. Nie wiedzieć czemu przeciwskręt jest traktowany jak czarna magia i wiedza tajemna. Już tłumaczymy o co w tym wszystkim chodzi!

Nauka jazdy na 125 – skrzyżowanie

Nauka jazdy na motocyklu 125 ccm

Pchać się na pierwszą pozycję, czy może sobie darować? Tym razem powiemy Wam i pokażemy co zrobić by nie wkomponować się w jakiś samochód. Jak pokonywać skrzyżowania, na co uważać podczas zmiany pasów i ogólnie jak nie dać się zabić jadąc motocyklem.

Nauka jazdy na 125 – kierunkowskazy

Hyosung Aquila 125

Każdy motocykl je posiada, no chyba że stworzyliście wystawowego customa, ale to nie o to chodzi. Niestety nie każdy kierowca ich używa. Jeżdżąc po mieście dość szybko orientujecie się, że np. kierowcy BMW postanowili zapomnieć o tym bardzo ważnym na drodze wynalazku i oszczędzają żarówki. Nie bądźcie jak oni!

Kierunkowskazy w motocyklu działają, a dokładniej są włączane i wyłączane nieco inaczej niż np. w samochodzie. Zobaczcie o co dokładnie chodzi.

Nauka jazdy na 125 – korki

Romet Division 125

Teraz kilka przydatnych porad jak poradzić sobie podczas przeciskania się między samochodami. jak to robić by było bezpiecznie i zgodnie z przepisami. Opowiemy Wam też czego możecie się spodziewać i dlaczego niektórych rzeczy, przynajmniej na początku, nie warto robić.

Nauka jazdy na 125 – pasażer

Yamaha MT-125

Jazda z pasażerem znacząco różni się od jazdy solo. Co koniecznie musisz wiedzieć zanim zabierzesz kogoś „na plecak” i dlaczego przynajmniej na początku jednośladowej przygody warto sobie odpuścić jazdę z pasażerem? Już wyjaśniamy.

Nauka jazdy na 125 – pozdrowienia

Honda MSX 125

LwG – znacie ten skrót. Jak nie o jeżdżąc bardzo szybko dowiecie się o co chodzi. Simpson jednak odradza machanie każdemu motocykliście. Dlaczego? Przekonajcie się! Przy okazji dowiecie się jak pozdrawiają się motocykliści w innych krajach.

Nauka jazdy na 125 – parkowanie

Honda Forza 125

Parkowanie motocykla to w porównaniu z samochodem czysta przyjemność. nie płacicie za nie w centrach miast (no z drobnymi wyjątkami) i przede wszystkim nie musicie jeździć w kółko licząc na to, ze może ktoś w końcu wyjechał.

Pokażemy Wam jak prawidłowo parkować motocykl czy skuter i jak radzić sobie z miejskimi przeszkodami, których jest więcej niż myśleliście.

KOMENTARZE


REKLAMA