fbpx
A password will be e-mailed to you.

Takiego ruchu mało kto się spodziewał! MV Agusta z przytupem wchodzi na rynek motocykli turystycznych, prezentując od razu dwa nowe modele z serii Lucky Explorer!

Decyzja MV Agusty o wejściu na rynek terenowych motocykli turystycznych nie jest aż tak dużym zaskoczeniem. Producent otwarcie mówił o takich planach już od jakiegoś czasu. Zaskoczeniem jest jednak to, że podczas słynnych targów EICMA 2021 zaprezentowano nie jeden, a dwa, zupełnie nowe, jednoślady. Jednocześnie do użycia wraca nazwa Lucky Explorer, która zdobiła rajdowe repliki starej, dobrej Cagivy Elefant.

Większa maszyna otrzymała nazwę Lucky Explorer 9.5 i będzie napędzana silnikiem o pojemności 931 ccm, generujący maksymalną moc 123 KM i z maksymalnym momentem obrotowym wynoszącym 102 Nm. To pierwszy model MV Agusty z taką jednostką napędową. 

Bazę stanowi rama, w której główną część wykonano ze stali i kutych elementów, a stelaż pomocniczy to konstrukcja kratownicowa. W maszynie nie brakuje najnowszych technologii, wśród których jest półaktywne zawieszenie, przepustnica ride-by-wire, czy quickshifter działający w górę i w dół, a także tempomat. Kontrola trakcji ma aż osiem różnych stopni ustawienia, więc każdy znajdzie coś dla siebie. System ABS oparto o moduł Continental MK100.

MV Agusta Lucky Project 9.5 MV Agusta Lucky Project 9.5 MV Agusta Lucky Project 9.5 MV Agusta Lucky Project 9.5 MV Agusta Lucky Project 9.5 MV Agusta Lucky Project 9.5 MV Agusta Lucky Project 9.5 MV Agusta Lucky Project 9.5

Z kolei drugi motocykl, Lucky Explorer 5.5 to owoc współpracy MV Agusty z chińską firmą Qianjiang, będącą właścicielem marek Benelli oraz QJMotor. Maszyna ma dwucylindrowy silnik o pojemności 554  ccm, mocy 47 KM i maksymalnym momentem obrotowym wynoszącym 51 Nm. Ta jednostka napędowa prawdopodobnie stanie się w przyszłości bazą dla całej nowej gamy motocykli.

Całą konstrukcję modelu 5.5 oparto na rurowej ramie kratownicowej wykonanej ze stali. Motocykl posiada zawieszenie KYB. Z przodu jest to widelec typu upside-down z regulacją odbicia i napięcia wstępnego sprężyny. Amortyzator tylny posiada z kolei regulację odbicia, kompresji i napięcia wstępnego. Do całości dorzucono stalowe tarcze hamulcowe Brembo i układ ABS prosto od firmy Bosh.

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie motocykle trafią do sprzedaży, a także, jaka będzie ich cena. Na pewno Lucky Explorery będą modelami na rok 2022.

MV Agusta Lucky Project 5.5 MV Agusta Lucky Project 5.5 MV Agusta Lucky Project 5.5 MV Agusta Lucky Project 5.5 MV Agusta Lucky Project 5.5 MV Agusta Lucky Project 5.5 MV Agusta Lucky Project 5.5 MV Agusta Lucky Project 5.5 MV Agusta Lucky Project 5.5

KOMENTARZE