fbpx
A password will be e-mailed to you.

Kultowa francuska marka samochodów sportowych Alpine i MV Agusta weszli w bliską współpracę i stworzyli współczesną retro-ikonę motocykla sportowego. Model Superveloce Alpine prezentuje się fenomenalnie, a to nie koniec jego zalet!

MV Agusta Superveloce Alpine to kolejny przykład kooperacji producenta motocykli z marką samochodową. Ostatnio zaprezentowano Ducati Diavel w wersji Lamborghini, BMW przeniosło serię M znaną dotychczas tylko ze świata “czterech kółek”, a teraz Włosi łączą siły z Francuzami.

Pierwsze różnice w porównaniu do podstawowego modelu Superveloce widać gołym okiem. Retro-owiewki nowego motocykla zostały skąpane w – charakterystycznym dla Alpine – niebieskim kolorze. Podczas prezentacji, producent zwrócił uwagę na szczegóły, które czynią wersję Alpine wyjątkową. Owiewki zostały wykonane z włókna węglowego (nieco zmniejszono ich powierzchnię w porównaniu do oryginału), siedzenie obszyto alcantarą, korek wlewu paliwa wykonano przy użyciu technologii CNC, a na kierownicy znajdziemy indywidualny numer danego egzemplarza: od 1 do 110, bo właśnie tyle wyprodukowano Superveloce Alpine. Nie sposób pominąć także loga Alpine, które dumnie prezentuje się na bocznych panelach i przedniej owiewce.

MV Agusta Superveloce w wersji Alpine to nie tylko inny wygląd, ale też wyższy poziom wrażeń z jazdy. W porównaniu do bazowej wersji tego modelu zmodyfikowano ramę i rozrząd (m.in. nowe sprężyny i zawory), a także zastosowano specjalny układ wydechowy. Dzięki wprowadzonym zmianom, jazda na Alpine jest bardziej dynamiczna, a motocykl lepiej pokonuje zakręty.

W pakiecie elektronicznym znajdziemy m.in. Cornering ABS, kontrolę trakcji, wheelie control, kontrolę startu i system multimedialny łączący motocykl ze smartfonem. Pozwoli on nie tylko na wyświetlanie ekranu telefonu i korzystanie np. z nawigacji, ale również – za pomocą aplikacji – na wgląd w parametry motocykla.

Z tego, co udało nam się ustalić, limitowana do 110 sztuk MV Agusta Superveloce Alpine będzie kosztowała 36 300 euro.

KOMENTARZE