fbpx
A password will be e-mailed to you.

Jorge Lorenzo ma się z czego cieszyć. To właśnie on tym razem zgarnął najwyższe miejsce na podium!

Jorge Lorenzo zaliczył bardzo udany weekend w Czechach. Poświetnych wynikach w kwalifikacjach swoja formę potwierdził również w wyścigu. Praktycznie od samego startu prowadził i nie oddał pozycji lidera do samej mety.

Advertisement

Podium uzupełnili Marc Marquez i Valentino Rossi. Warto zauważyć, ze obecnie obaj zawodnicy Yamahy mają po tyle samo punktów w klasyfikacji generalnej. Wyżej jest jednak Lorenzo ze względu na większa ilość zwycięstw.

 

Wyniki MotoGP na torze w Brnie:

1. Jorge Lorenzo ESP Movistar Yamaha MotoGP (YZR-M1) 42m 53.042s

2. Marc Marquez ESP Repsol Honda Team (RC213V) 42m 57.504s

3. Valentino Rossi ITA Movistar Yamaha MotoGP (YZR-M1) 43m 3.439s

4. Andrea Iannone ITA Ducati Team (Desmosedici GP15) 43m 6.113s

5. Dani Pedrosa ESP Repsol Honda Team (RC213V) 43m 8.692s

6. Andrea Dovizioso ITA Ducati Team (Desmosedici GP15) 43m 8.767s

7. Bradley Smith GBR Monster Yamaha Tech 3 (YZR-M1) 43m 14.863s

8. Pol Espargaro ESP Monster Yamaha Tech 3 (YZR-M1) 43m 16.282s

9. Aleix Espargaro ESP Team Suzuki Ecstar (GSX-RR) 43m 36.826s

10. Danilo Petrucci ITA Octo Pramac Racing (Desmosedici GP14.1) 43m 38.303s

11. Yonny Hernandez COL Octo Pramac Racing (Desmosedici GP14.2) 43m 43.015s

12. Scott Redding GBR Estrella Galicia 0,0 Marc VDS (RC213V) 43m 43.216s

13. Alvaro Bautista ESP Factory Aprilia Gresini (RS-GP) 43m 47.479s

14. Stefan Bradl GER Factory Aprilia Gresini (RS-GP) 43m 47.666s

15. Loris Baz FRA Forward Racing (Forward Yamaha)* 43m 53.358s

16. Hector Barbera ESP Avintia Racing (Desmosedici GP14 Open) 43m 54.637s

17. Nicky Hayden USA Aspar MotoGP Team (RC213V-RS) 43m 55.430s

18. Mike Di Meglio FRA Avintia Racing (Desmosedici GP14 Open) 43m 58.986s

19. Jack Miller AUS CWM LCR Honda (RC213V-RS)* 44m 4.449s

20. Claudio Corti ITA Forward Racing (Forward Yamaha) 44m 43.075s

21. Karel Abraham CZE AB Motoracing (RC213V-RS) 44m 55.697s

Maverick Vinales ESP Team Suzuki Ecstar (GSX-RR)* DNF

Cal Crutchlow GBR CWM LCR Honda (RC213V) DNF

Eugene Laverty IRL Aspar MotoGP Team (RC213V-RS)* DNF

Alex De Angelis RSM E-Motion IodaRacing (ART) DNF

 

Wyniki Moto2 na torze w Brnie:

1. Johann Zarco FRA Ajo Motorsport (Kalex) 41m 2.500s

2. Tito Rabat SPA EG 0,0 Marc VDS (Kalex) 41m 3.921s

3. Alex Rins SPA Paginas Amarillas HP 40 (Kalex) 41m 4.285s

4. Alex Marquez SPA EG 0,0 Marc VDS (Kalex) 41m 6.893s

5. Sam Lowes GBR Speed Up Racing (Speed Up) 41m 10.344s

6. Jonas Folger GER AGR Team (Kalex) 41m 10.556s

7. Thomas Luthi SWI Derendinger Racing Interwetten (Kalex) 41m 12.382s

8. Sandro Cortese GER Dynavolt Intact GP (Kalex) 41m 12.574s

9. Luis Salom SPA Paginas Amarillas HP 40 (Kalex) 41m 14.421s

10. Franco Morbidelli ITA Italtrans Racing Team (Kalex) 41m 14.979s

11. Simone Corsi ITA Forward Racing (Kalex) 41m 20.194s

12. Takaaki Nakagami JPN IDEMITSU Honda Team Asia (Kalex) 41m 20.263s

13. Dominique Aegerter SWI Technomag Racing Interwetten (Kalex) 41m 20.852s

14. Hafizh Syahrin MAL Petronas Raceline Malaysia (Kalex) 41m 21.022s

15. Mika Kallio FIN Italtrans Racing Team (Kalex) 41m 21.877s

16. Xavier Simeon BEL Federal Oil Gresini Moto2 (Kalex) 41m 23.311s

17. Axel Pons SPA AGR Team (Kalex) 41m 23.772s

18. Julian Simon SPA QMMF Racing Team (Speed Up) 41m 24.619s

19. Marcel Schrotter GER Tech 3 (Tech 3) 41m 28.446s

20. Randy Krummenacher SWI JIR Racing Team (Kalex) 41m 29.086s

21. Anthony West AUS QMMF Racing Team (Speed Up) 41m 41.925s

22. Edgar Pons SPA Paginas Amarillas HP 40 (Kalex) 41m 46.790s

23. Azlan Shah MAL IDEMITSU Honda Team Asia (Kalex) 41m 47.157s

24. Ricard Cardus SPA JPMoto Malaysia (Suter) 41m 47.247s

25. Thitipong Warokorn THA APH PTT The Pizza SAG (Kalex) 41m 49.460s

26. Jesko Raffin SWI sports-millions-EMWE-SAG (Kalex) 41m 56.047s

Xavi Vierge SPA Tech 3 (Tech 3) DNF

Lorenzo Baldassarri ITA Forward Racing (Kalex) DNF

Florian Alt GER E-Motion IodaRacing Team (Suter) DNF

Louis Rossi FRA Tasca Racing Scuderia Moto2 (Tech 3) DNF

Robin Mulhauser SWI Technomag Racing Interwetten (Kalex) DNF

 

Wyniki Moto3 na torze w Brnie:

1. Niccolo Antonelli ITA Ongetta-Rivacold (Honda) 25m 56.866s

2. Enea Bastianini ITA Gresini Racing Team Moto3 (Honda) 25m 57.018s

3. Brad Binder RSA Red Bull KTM Ajo (KTM) 25m 57.242s

4. Efren Vazquez SPA Leopard Racing (Honda) 25m 57.406s

5. Jorge Navarro SPA Estrella Galicia 0,0 (Honda) 25m 57.426s

6. Romano Fenati ITA SKY Racing Team VR46 (KTM) 25m 57.687s

7. Danny Kent GBR Leopard Racing (Honda) 25m 58.045s

8. Miguel Oliveira POR Red Bull KTM Ajo (KTM) 25m 58.054s

9. Jakub Kornfeil CZE Drive M7 SIC (KTM) 25m 58.286s

10. John Mcphee GBR SAXOPRINT RTG (Honda) 26m 0.251s

11. Jorge Martin SPA MAPFRE Team MAHINDRA (Mahindra) 26m 2.617s

12. Francesco Bagnaia ITA MAPFRE Team MAHINDRA (Mahindra) 26m 2.712s

13. Andrea Migno ITA SKY Racing Team VR46 (KTM) 26m 2.776s

14. Juanfran Guevara SPA MAPFRE Team MAHINDRA (Mahindra) 26m 3.039s

15. Philipp Oettl GER Schedl GP Racing (KTM) 26m 3.134s

16. Darryn Binder RSA Outox Reset Drink Team (Mahindra) 26m 4.514s

17. Remy Gardner AUS CIP (Mahindra) 26m 4.568s

18. Livio Loi BEL RW Racing GP (Honda) 26m 5.073s

19. Lorenzo Dalla Porta ITA Husqvarna Factory Laglisse (Husqvarna) 26m 11.168s

20. Tatsuki Suzuki JPN CIP (Mahindra) 26m 12.879s

21. Matteo Ferrari ITA San Carlo Team Italia (Mahindra) 26m 12.993s

22. Zulfahmi Khairuddin MAL Drive M7 SIC (KTM) 26m 13.608s

23. Maria Herrera SPA Husqvarna Factory Laglisse (Husqvarna) 26m 13.793s

24. Stefano Manzi ITA San Carlo Team Italia (Mahindra) 26m 15.833s

25. Alessandro Tonucci ITA Outox Reset Drink Team (Mahindra) 26m 28.326s

26. Karel Hanika CZE Red Bull KTM Ajo (KTM) 26m 33.952s

27. Jules Danilo FRA Ongetta-Rivacold (Honda) 26m 58.531s

Kevin Hanus GER Team Hanusch (Honda) DNF

Alexis Masbou FRA SAXOPRINT RTG (Honda) DNF

Fabio Quartararo FRA Estrella Galicia 0,0 (Honda) DNF

Isaac Vinales SPA RBA Racing Team (KTM) DNF

Maximilian Kappler GER SAXOPRINT-RTG (FTR Honda) DNS

Hiroki Ono JPN Leopard Racing (Honda) DNS

Andrea Locatelli ITA Gresini Racing Team Moto3 (Honda) DNS

Gabriel Rodrigo ARG RBA Racing Team (KTM) DNS

Niklas Ajo FIN RBA Racing Team (KTM) DNS

KOMENTARZE

Advertisement