fbpx
A password will be e-mailed to you.

Święto motocrossu powraca na Gdański tor. Po zeszłorocznej spektakularnej rywalizacji na bardzo wysokim poziomie, już 08-09 września będziemy mogli obserwować zmagania najlepszych europejskich zawodników i zawodniczek.

Przypomnijmy, że zeszłoroczne zawody odbyły się w bardzo trudnych warunkach. Po intensywnych nocnych opadach deszczu w sobotę odbyła się tylko jedna seria treningowa, a decyzją jury reszta rywalizacji tego dnia została odwołana. Organizator stanął na wysokości zadania i w niedzielę na Gdańskim torze motocrossowym mogliśmy obserwować dynamiczne zawody. Rywalizację mężczyzn wygrali Francuzi przed Duńczykami i Włochami. Rywalizację kobiet zdominowały zaś Holenderki przed Włoszkami i Niemkami.


REKLAMA

Na czym to wszystko polega?

Federacje zrzeszone w FIM-EUROPE mogą wystawić po jednym teamie damskim (2 riderki) i jednym teamie męskim (4 riderów: 2x EMX85, EMX125, EMX250). Polska jako organizator ma prawo wystawić dwa teamy, które zostaną podane do wiadomości po ostatniej rundzie ORLEN Mistrzostw Polski w Motocrossie).
Zawodnicy rywalizując ze sobą walczą o jak najlepsze pozycje, a o końcowej klasyfikacji decydują starty wszystkich zawodników danej reprezentacji.

Na torze dla kibiców organizator szykuje dodatkowe atrakcje: przejażdżki małymi motocyklami, pokazy militarne, plac plac zabaw dla dzieci.


REKLAMAREKLAMA


Motocross Of European Nations 2018

Na imprezę serdecznie zapraszają: Miasto Gdańsk, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Totalizator Sportowy, Polski Związek Motorowy i Gdański Auto Moto Klub.

KOMENTARZE


REKLAMA