fbpx
A password will be e-mailed to you.

Po sierpniowym znaczącym wzroście wypadków motocyklowych wrzesień zakończył się zdecydowanym spadkiem.

Wypadki motocyklowe

Wrzesień okazała się bardzo dobry dla motocyklistów. Pogoda dopisywała, a dość wysokie temperatury sprzyjały zarówno codziennym dojazdom do pracy jak i dłuższym wycieczkom. We wrześniu policja odnotowała 270 wypadków z udziałem jednośladów. W sierpniu było ich znacznie więcej bo aż 401, ale warto podkreślić, że ”tylko„ 147 z nich spowodowali sami użytkownicy jednośladów. Z zarejestrowanych 270 wrześniowych wypadków, za 115 z nich odpowiedzialni są motocykliści.

Od początku roku na naszych drogach doszło już do 1 876 wypadków, w których brali udział motocykliści. Za 752 z nich jako winnego uznano kierowcę jednośladu.

Znacząco zmniejszyła się także ilość kolizji. W sierpniu było ich aż 755. We wrześniu natomiast policja odnotowała 505 tego typu zdarzeń drogowych.

Zabici i ranni

Tylko we wrześniu do domów nie dojechało i już nigdy nie dojedzie 36 motocyklistów. Oczywiście jest to spadek ofiar śmiertelnych w stosunku do sierpnia, ale ciężko się z tego cieszyć. Wolelibyśmy w tej części naszego raportu zawsze wpisywać zero.

Od początku roku w Polsce zginęło 208 użytkowników jednośladów.

Lepiej wyglądają też liczby dotyczące rannych. We wrześniu było ich 268, czyli o 178 mniej niż w sierpniu.

KOMENTARZE