fbpx
A password will be e-mailed to you.

Najnowszy produkt marki Metzeler gwarantuje doskonałą przyczepność na suchych i mokrych drogach, w tym przy niedoskonałej nawierzchni, świetny przebieg i dużą stabilność przy dużych prędkościach przy pełnym obciążeniu.

Już jest nowa sportowo-turystyczna opona radialna firmy Metzeler Roadtec 01. Opracowana by zaoferować motocyklistom wysoki poziom przyczepności w różnych warunkach pogodowych. Zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni, a także w zmiennych warunkach oraz na nawierzchniach o niskiej przyczepności. Roadtec 01 oferuje przebiegi na porównywalnym poziomie w odniesieniu do swojego segmentu dzięki bardziej jednorodnemu zużyciu oraz dużej stabilności, zarówno przy dużych prędkościach, jak i przy w pełni obciążonym motocyklu.

Jak wynika z nazwy, Roadtec 01 to najnowszy członek rodziny Roadtec, linii produktów MEetzeler dedykowanych jako sportowo-turystyczne opony radialne. Należą do nich m.in. Roadtec Z6 i cenione Roadtec Z8 Interact, których Roadtec 01 jest następcą. Podczas gdy Roadtec 01 utrzymuje silny związek z rodziną do której należy, jednocześnie stanowi wyraźną granicę w stosunku do przeszłości, dzięki użyciu zupełnie innych kryteriów rozwoju i projektowania w porównaniu do poprzednich produktów. To dlatego nazwa nowej opony Roadtec nie została określona kolejnym numerem modelu w stosunku do Z8 ale numerem 01, który identyfikuje tę oponę jako zupełnie nowy projekt, zarówno pod kątem użytych materiałów, profili, jak i mieszanki oraz elementów najbardziej widocznych, jak rzeźba bieżnika.

Poznaj drogę z Roadtec 01

Roadtec 01 to nie tylko nowy produkt sportowo-turystyczny, ale także filozofia skierowana do całego segmentu za pośrednictwem kampanii „Take the Road with Roadtec 01″, która będzie towarzyszyć wprowadzeniu nowego produktu na rynek dla najbliższych miesiącach. Kampania ” Take the Road with Roadtec 01” to inicjatywa kierowana do tych, którzy będą głównymi użytkownikami tej opony: motocyklistów, którzy po prostu uwielbiają podróże, zarówno na krótkich jak i długich dystansach i którzy nie boją się korzystania z motocykli także wtedy, gdy warunki pogodowe lub temperatura nie są najlepsze.

Główne właściwości i zalety nowej Roadtec 01:

Roadtec 01 to najnowsza ewolucja opon sportowo-turystycznych Metzeler. Ich mocnym punktem w stosunku do swojego poprzednika Roadtec Z8 Interact, jest poprawa przyczepności na mokrym oraz nawierzchniach o niskiej przyczepności, zwiększone przebiegi oraz wysoki poziom dostosowania się do różnych motocykli, stylów jazdy i warunków pogodowych.

Roadtec 01 ma zupełnie nowy wzór bieżnika. Przednia opona posiada rowki, które są zaprojektowane poprzecznie w stosunku do kierunku toczenia opony. Pozwoliło to na zwiększenie mechanicznej przyczepności na śliskich nawierzchniach oraz różnych sytuacjach występujących podczas jazdy.

Powierzchnia styku z asfaltem jest teraz szersza i krótsza i we współpracy z technologią opasania stalowego zero stopni produktów marki Metzeler, gwarantuje większe przebiegi i długotrwałą skuteczność w czasie.

Innowacyjne mieszanki są dobrze przystosowane do potrzeb motocyklistów różnych kategorii. Dwuskładnikowa mieszanka opony tylnej, ze 100% krzemionki na bokach oraz krzemionki i sadzy w centralnym pasie bieżnika zapewnia przebieg i przyczepność w najróżniejszych warunkach użytkowania. Przednie opony wykonane ze 100% krzemionki zapewniają wysokie bezpieczeństwo podczas hamowania, zwłaszcza na mokrej powierzchni oraz niski współczynnik tarcia.

Stalowe Opasanie 0° wraz z technologią Interact poprawia stabilność i komfort jazdy i gwarantuje przewidywalne i precyzyjne zachowanie, najlepsze dla korzystających z drogi.

Motocykle i motocykliści dla których Roadtec 01 jest przeznaczona

Roadtec 01 została opracowana z myślą o stworzeniu wszechstronnego produktu, umożliwiającego zaspokojenie wielu motocyklistów korzystających z różnych rodzajów motocykli i różnych stylów jazdy. Udoskonalona pod względem osiągów na mokrej nawierzchni w różnych warunkach, a także przebiegu i stabilności przy zachowaniu dobrej obsługi typowej dla produktów Metzeler, Roadtec 01 jest idealna dla wszystkich użytkowników, którzy potrzebują opon do czystego użytku drogowego. Wśród nich możemy wyróżnić trzy makro-grupy: Motocykliści, którzy jeżdżą na krótkich dystansach w sportowym stylu, explorerzy i podróżnicy, użytkownicy miejscy.

Rozmiary Roadtec 01

Roadtec 01 będzie dostępna w sprzedaży u wszystkich dealerów Metzeler od stycznia 2016 r. Wszystkie rozmiary w gamie będą dostępne do końca pierwszej połowy 2016 roku, przednia opona w rozmiarze 120/60 ZR 17 pojawi się jako ostatnia w sprzedaży i będzie dostępna na początku 2017 roku.

KOMENTARZE