fbpx
A password will be e-mailed to you.

Maxim Power Mistrzostwa Polski Par Klubowych – taka jest oficjalna nazwa imprezy, która już 3 września (piątek) o godzinie 18.00 odbędzie się na torze w Grudziądzu. Oprócz gospodarzy – Zooleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz – o najwyższe krajowe laury powalczą: Fogo Unia Leszno (obrońca tytułu), Marwis.pl Falubaz Zielona Góra, Betard Sparta Wrocław, Moje Bermudy Stal Gorzów, Eltrox Włókniarz Częstochowa i eWinner Apator Toruń. Kluby podały oficjalne składy. 

Taki skład tegorocznych Maxim Power MPPK wynika z obowiązujących zapisów regulaminowych. W sezonie 2021 o medale powalczą więc wyłącznie przedstawiciele PGE Ekstraligi. Każda ekipa musi składać się oczywiście z dwóch zawodników, ale może dodatkowo wesprzeć się rezerwowym. Z pewnością niektóre kluby skorzystają z tego przywileju. 

Grudziądz drugi raz w historii będzie gościł finalistów MPPK. Poprzednio impreza ta odbyła się na stadionie przy Hallera 4 w 1993 roku. Wygrała wówczas bydgoska Polonia, prowadząca w tabeli wszech czasów. Piątkowy turniej odbędzie się pod honorowym patronatem europosła Ryszarda Czarneckiego. 

Lista startowa

 

Fogo Unia Leszno

 1. Damian Baliński
 2. Szymon Szlauderbach

Zooleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz

 1. Krzysztof Kasprzak
 2. Przemysław Pawlicki

Moje Bermudy Stal Gorzów

 1. Rafał Karczmarz
 2. Kamil Pytlewski

Eltrox Włókniarz Częstochowa

 1. Bartosz Smektała
 2. Kacper Woryna

Ewinner Apator Toruń

 1. Paweł Przedpełski
 2. Krzysztof Lewandowski

Marwis.pl Falubaz Zielona Góra

 1. Piotr Protasiewicz
 2. Damian Pawliczak

Betard Sparta Wrocław

 1. Michał Curzytek
 2. Przemysław Liszka

 

Sponsorem tytularnym zawodów jest marka Maxim Power, należąca do firmy Syngenta, która po raz kolejny angażuje się we wspieranie żużla. To przedsiębiorstwo z branży chemicznej, produkujące środki ochrony dla rolnictwa, które już drugi rok z rzędu jest obecna na stadionach żużlowych. W tym sezonie, oprócz wspierania Mirosława Jabłońskiego, zaangażowała się w sponsoring klubu GTM Start Gniezno. 

Trwa sprzedaż biletów online na te prestiżowe zawody. W wejściówki można zaopatrywać się online na stronie internetowej http://bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl TUTAJ

Bezpośrednio przez zawodami, od godziny 16.00, prowadzona będzie sprzedaż stacjonarna w stadionowych kasach. Bramy stadionu zostaną otwarte o 17.00. Do nabycia będą też programy zawodów w cenie 15 zł. 

 

 

 

KOMENTARZE