fbpx
A password will be e-mailed to you.

Zupełnie niespodziewanie, bo na kilka dni przed startem przedostatniej rundy sezonu 2021 MotoGP w Portimao okazało się, że Marc Marquez nie wystartuje w GP Algarve!

Podczas gdy stawka MotoGP w zasadzie przeniosła się już z Misano do Portimao, gdzie już za kilka dni odbędzie się przedostatnia runda sezonu 2021, okazało się, że zabraknie podczas niej Marka Marqueza. To właśnie na tym torze, jeszcze w kwietniu, Hiszpan zaliczył oficjalny powrót do MotoGP po kontuzji. 

Marc Marquez i Fabio Quartararo po wyścig MotoGP o GP Emilii Romanii 2021 w Misano

Powodem nie jest odnowiony uraz ręki, a efekt wypadku sobotniego podczas treningu off-roadowego. W trakcie jednego z przejazdów, ośmiokrotny mistrz świata przewrócił się i mocno poobijał. Wkrótce okazało się, że doznał lekkiego wstrząśnienia mózgu. Marquez odpoczywał przez kilka dni w domu, ale nie czuł się najlepiej. We wtorek poddano go kolejnym badaniom lekarskim. Ostatecznie, w ramach prewencji, Marc Marquez nie wystartuje w ten weekend w GP Algarve.

To ogromna szkoda, bo zawodnik Repsol Hondy był ostatnio w świetnej formie i wygrał dwa ostatnie wyścigi: GP Ameryk oraz GP Emilii Romanii. O ile tor COTA zawsze mu sprzyjał, o tyle triumf na „prawoskrętnym” Misano było jasnym sygnałem, że „stary, dobry Marquez” wraca. Nie wiadomo jeszcze, czy Hiszpan wystartuje podczas finału sezonu 2021 w Walencji.

KOMENTARZE