fbpx
A password will be e-mailed to you.

Już na samym początku informujemy Was, że materiał ten jest trochę humorystyczny, ale nie mija się za bardzo z prawdą. Marc Marquez został poproszony przez swoich przyjaciół z firmy Estrella Galicia 0,0 o zaprojektowanie idealnego toru. Tor marzeń mistrza świata łudząco przypomina nitkę toru „Radomianring”.

Nitka toru zaprojektowanego przez Marca Marqueza łudząco przypomina nitkę znaną z toru Radom. Idealny tor mistrza świata MotoGP składa się z głównie z lewych zakrętów, a zaczyna się od zakrętu pod kątem 90 stopni – Hiszpan uwielbia ten typ zakrętów. Następnie nitka toru przechodzi w szybki lewy łuk, który kończy się przejściem również w zakręt 90 stopni. Następnie mamy kawałek prostej i pierwsze dwa prawe zakręty (również 90-tki). Z krętej sekcji dojeżdżamy do pierwszej długiej prostej, a następnie czeka nas hamowanie do bardzo ostrego prawego winkla, który kończy się kolejną prostą i łagodnym łukiem w lewo, który z kolei zacieśnia się i prowadzi do kolejnego zakrętu o kącie 90 stopni – również lewego. Tutaj czeka nas długa prosta i hamowanie do kolejnego zakrętu o kącie prostym. Okrążenie kończymy długą prostą startową.

Advertisement

View this post on Instagram

Aragón es uno de los circuitos favoritos de @marcmarquez93 , pero este sería su circuito perfecto 👌 ¿Cómo sería el tuyo? Consigue un diseño 3D de tu propio #CircuitoPerfecto: 1. Síguenos. 2. Da 🖤 a esta publicación. 3. Menciona a dos amigos fans de #MotoGP. Tienes hasta el 18 de octubre para participar. Consulta las BBLL en la bio ⬆ ——– Aragón is one of @marcmarquez93’s favorite tracks, but this would be his perfect one 👌 What would yours be like? Get a 3D design of your own #Perfecttrack: 1. Follow us. 2. Make 🖤 to this post. 3. Mention two friends who are #MotoGP fans You have until October 18th to participate. Check the LLBB in the bio ⬆

A post shared by Estrella Galicia 0,0 (@estrellagalicia00) on

Advertisement

 

O ile nitka na rysunku nieco się różni od nitki toru w Radomiu, to kolejne grafiki prezentowane w filmie są czystą „kopią” rodzimego toru.

To oczywiście dzieło przypadku i bardzo prawdopodobne jest, że Marquez nawet nie słyszał o  polskim torze. Jak to zatem możliwe, że kontuzjowanemu mistrzowi świata wyszedł obiekt aż tak podobny? To zwyczajny przypadek, Marquez wybrał swoje ulubione zakręty ze wszystkich torów wchodzących w skład najbardziej znanych torów na świecie i właśnie z nich stworzył swoją wymarzoną nitkę. Pierwszy zakręt pochodzi z Valencii, drugi z Philip Island, a kolejna sekwencja dwóch zakrętów pochodzi z rou Termas de rio hondo itd. itd. Oczywiście w torze marzeń Marca Marquez nie mogło zabraknąć zakrętu im. Marca Marqueza z toru Aragon. Zobaczcie film z linku powyżej i przekonajcie się sami jak wygląda idealny tor mistrza świata!

KOMENTARZE