18-letni Arnaud Friedrich z ekipy LRP Poland na podium ukończył oba wyścigi połączonych rund motocyklowych mistrzostw Polski i europejskiej serii Alpe Adria na węgierskim torze Pannonia Ring.

Motocyklista polskiej ekipy rozpoczął swój tegoroczny debiut w klasie Superstock 1000 stając na drugim stopniu podium Alpe Adria podczas trzech z czterech wcześniejszych wyścigów i na Węgrzech utrzymał świetne tempo za sterami swojego BMW S1000RR.


REKLAMA

Młody Niemiec pierwszy wyścig na Pannonia Ringu ukończył na drugiej pozycji, sięgając po swoje czwarte w tym roku podium w Alpe Adria. Dzień później Friedrich finiszował na czwartym miejscu w Alpe Adria, ale jednocześnie był także drugi w WMMP, sięgając po trzecie w tym roku podium w mistrzostwach Polski. Dzięki temu w obu seriach 18-latek zajmuje wysokie, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Alpe Adria Pannonia Ring

Udany weekend na Węgrzech zaliczył także jeżdżący menedżer zespołu, Bartłomiej Lewandowski, który razem z Friedrichem wywalczył na początku czerwca punkty w motocyklowych mistrzostwach świata FIM EWC na torze Oschersleben. Na Pannonia Ringu szef ekipy LRP Poland dwukrotnie finiszował na piątej pozycji w klasyfikacji mistrzostw Polski klasy Superbike, a w sobotę punktował także w Alpe Adria. Punkty w obu wyścigach klasy WMMP Superstock 1000 zdobył również Jarosław Szczęsny, który w sobotę był szósty, a w niedzielę siódmy.

Motocyklistów LRP Poland w połowie lipca czeka start w trzeciej rundzie mistrzostw Polski, która odbędzie się na torze Poznań.

– mówi Bartłomiej Lewandowski.

Więcej o zespole LRP Poland na oficjalnej stronie

, profilu na Facebooku

i kanale Youtube.

KOMENTARZE

REKLAMA

Polecane artykuły
Motocyklista polskiej ekipy rozpoczął swój tegoroczny debiut w klasie Superstock…
Kawasaki, tworząc model ER-6, pokazało, że prosty i tani motocykl…