fbpx

Skuter elektryczny to projekt studentów z Politechniki Wrocławskiej. Pojazd w zeszłym roku zwyciężył w konkursie SmartMoto Challenge Barcelona 2014. Teraz ma powstać kolejna jego wersja – LEM Napoli.

Skuter LEM waży 58 kilogramów, rozpędza się do 60km/h, a na jednym ładowaniu można przejechać nim 70 kilometrów. Teraz pasjonaci chcą poszerzyć grono jego odbiorców. Model LEM Napoli przeznaczony jest dla skuterowych dostawców dań gotowych, szczególnie pizzy. Ma mieć odpowiedni bagażnik do przewozu takich produktów, być lekki i przede wszystkim użyteczny.

Skuter będzie nieco ciekawszy stylistycznie niż jego poprzednik. Oprócz tego twórcy zapewniają, że na pokładzie znajdzie się oczywiście elektryczny silnik, umieszczony w kole i bateria litowo-jonowa. LEM Napoli ma mieć regulowane zawieszenie, hamulce tarczowe, owiewki z lekkich kompozytów i światła LED. Dodatkowo powstanie specjalna aplikacja mobilna dedykowana do LEM Napoli. Podobnie jak w przypadku „zwykłego” LEM-a zasięg to 70 km, a prędkość maksymalna to 45 km/h.

Studenci mają zamiar wystawić skuter podczas kolejnej edycji SmartMoto Challenge Barcelona. Czy uda im się tego dokonać zależy miedzy innymi od Was. Pieniądze na projekt zbierane są przez portal crowdfundingowy polakpotrafi.pl.

„Motywuje nas przede wszystkim pasja do pojazdów elektrycznych. Nawiązujemy do wspaniałych tradycji polskiej motoryzacji. Motocykle tworzone przez takie marki jak Junak, SHL, WSK czy Osa to były prawdziwe perełki polskiego przemysłu z ubiegłego stulecia. Jednak my wiemy, że przyszłość stanowić będą pojazdy elektryczne, dlatego już od 3 lat budujemy prototypy Lekkich Motocykli Elektrycznych” – opisują swój nowy projekt studenci z Politechniki Wrocławskiej.

„Mając już duże doświadczenie w budowaniu elektrycznych motocykli, chcemy stworzyć podstawy małej linii produkcyjnej. Pozwoli ona szybciej i sprawniej tworzyć nam kolejne prototypy a przede wszystkim kształcić młodych inżynierów, którzy w przyszłości będą tworzyli polski przemysł motoryzacyjny” – dodają twórcy.

Warto wspomnieć, że oprócz skutera elektrycznego reprezentanci Politechniki Wrocławskiej mają też na swoim koncie takie osiągnięcia jak między innymi pierwszy w Polsce samochód poruszający się bez ingerencji kierowcy.

KOMENTARZE