fbpx
A password will be e-mailed to you.

Podczas wystawy CES w Las Vegas BMW pokazało w jaką stronę chce rozwijać swoje motocykle. Oczywiście jak zwykle u Bawarczyków bezpieczeństwo przede wszystkim.

Technologia laserowych świateł jest już znana z samochodów. W motocyklach jest to jednak nowość. Podczas CES BMW pokazało model K 1600 GTL wyposażony właśnie w takie reflektory. Technologia oczywiście ma poprawić bezpieczeństwo. Tego typu światła są bowiem bardziej efektywne i oświetlają znacznie większy odcinek drogi, a przy tym nie oślepiają innych kierowców.

Oprócz tego BMW postanowiło dołączyć do ogólnego trendu jakim jest eksperymentowanie z wyświetlaczami HUD do kasku. Zamiast odrywać ręce od kierownicy czy patrzeć na zegary wszystkie niezbędne informacje sa wyświetlane przed oczami kierującego. mamy zatem wskazówki nawigacji, aktualną prędkość oraz inne informacje. BMW mówi tez o integracji swojego systemu z technologia V2V (vehicle-to-vehicle).

Oczywiście zaprezentowane na CES technologie to na razie prototypy. Wydaje się jednak, ze skoro BMW pokusiło się o prezentację swoich pomysłów w najbliższej przyszłości możemy się ich spodziewać w seryjnych motocyklach czy kaskach marki.

KOMENTARZE